Sjekk deltagernes premierenerver
Det blir både frekk cha cha og elegant vals på «Skal vi danse»-premieren.
Premierekvelden lørdag 10.september skal fem «Skal vi danse»-par danse engelsk vals på parketten:
– Engelsk vals er en av de mest elegante av standarddansene, og den kjennetegnes med et forholdsvis rolig tempo, forteller dommer Karianne Gulliksen.
– En perfekt vals har fantastisk flotte bevegelser og i tillegg gjenspeiler
den stemningen i melodien.
Se kjendisenes danseblogger
her!
Fem par får en helt annen utfordring. De skal nemlig danse frekk cha cha:
– Cha cha er en frekk og «chicy» dans. Den har ganske kraftige hoftebevegelser, forklarer dommer Trine Dehli Cleve.
– Det er et sterkt fotarbeide som gir deg den rytmen, og det er en lek mellom mus og katt, sier dommer Tor Fløysvik.
Her kan du se hvilken dans de ulike parene har øvd på: Dette skal de danse på «Skal vi danse»-premieren
Følg «Skal vi danse» på Facebook!
Rune Larsen og dansepartner Olga Divakova. © Bjørgli & Bergersen
Rune Larsen danser engelsk vals:
– Det er en dans som du tror er enkel helt til du begynner å sette deg inn i de små detaljene, når du skal lande på hælen og på tåen, og når du skal snu på hodet. Det er alle detaljene som tilsammen utgjør dansen og som får det til å se enkelt ut, og så er det ikke så enkelt likevel, forteller Rune Larsen i forkant av premieresendingen.
– Jeg har sagt hele tiden «Jeg er ikke nervøs, jeg er ikke nervøs», men plutselig så kjente jeg pulsen.
– Det er klart det blir en annen virkelighet når du kommer inn her i studio og kameraet går og publikum er der. Så blir du nødt til å tenke på at det bare er en dans og at du skal ha det hyggelig. Vi må signalisere at vi ikke bare tenker «en, to, tre», men at vi viser at dans er en hyggelig sport og at vi trives med det.
LES OGSÅ: Anna Anka: – Dette blir for seksuelt for meg
Anna Anka og dansepartner Glenn Jørgen Sandaker. © Bjørgli & Bergersen
Anna Anka danser engelsk vals:
– Jeg var kjempenervøs! Helt skjelven i bena, og jeg tenkte bare «shit». Når jeg skulle ta de første stegene, så var det som om bena ikke ville følge med, forteller Anna Anka til TV2.no etter generalprøven og legger til:
– Her er det virkelighet, mens på Dansefabrikken så kan man gjemme seg litt. Når du er her og hører musikken, og du vet at folk ser på deg, så blir man helt skremt og nervøs.
– Folk forventer så mye, så jeg føler at jeg må prestere og gjøre alle stolte. Det er veldig stressende! sier hun nervøst.
LES OGSÅ: Fra Kiwi til «Skal vi danse»-parketten
Anders Jacobsen og dansepartner Elena Bokoreva Wiulsrud. © Bjørgli & Bergersen
Anders Jacobsen danser cha cha:
– Den største forskjellen var musikken. Her er det live og da er man avhengig av å telle riktig. Jeg er ikke like flink til å telle, så jeg lærer meg musikken, og det kan bli trøblete.
– Det var sykt gøy da! Man får skikkelig adrenalin der ute, sier Anders Jacobsen etter å ha testet ut parketten og legger til:
– Jeg sliter litt med kameraene. Jeg prøver å finne dem hele tiden, men det er ikke så lett. Da må du se etter lysene, og hvis du ikke klarer det så må du bare se rett frem. Da ser du i hvert fall fokusert ut, og ikke så distrahert ut.
LES OGSÅ: Stella må vente med rumpevrikkingen
Noman Mubashir og dansepartner Nadya Khamitskaya. © Bjørgli & Bergersen
Noman Mubashir danser cha cha:
– Jeg syntes det gikk bra, for det kunne gått mye verre. Vi gjorde et par feil, men det er sånn man kan rette opp i. Nå har vi testet musikken, og det var veldig annerledes. Det er jo mye bedre å danse her! uttaler Noman fornøyd og legger til:
– Nadya skal være i trygge hender på premieren, selv om det er jeg som tar henne imot her og der, sier han og ler.
| Publisert | 10.09.2011 16.58 |
| Oppdatert | 10.09.2011 22.07 |
Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og
Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se
Skal vi danse på TV 2 Sumo
Sendes: Lørdager kl. 19.30.

