Rachel: – Det var flaut å danse i dag
Det ble et gjensyn med gamle «Skal vi danse»-deltagere på parketten i kveldens finalesending.
På det store finalen av «Skal vi danse» fikk vi et gjensyn med de utstemte deltagerne. Det ble et fin mix av gamle danser når parene en etter en viste sine kunster på parketten.
Sist av alle var Anders Jacobsen og Elena Bokoreva Wiulsrud, som i program fire måtte trekke seg fra konkurransen etter en blindtarmoperasjon. Derfor fikk de avslutte med å danse jive, som var den dansen Anders aldri fikk lært seg da han ble syk.
– Det var veldig gøy å danse på parketten igjen. Jeg skulle jo ønske at jeg fikk lært meg dansen på ordentlig, men det ble en god trøst å vise litt av det tapte i kveld, sier Anders Jacobsen til tv2.no.
– Jeg var like nervøs som alltid. Det var som å starte på begynnelsen igjen, sier han.
Les også: Atle Pettersen vant «Skal vi danse 2011»
Har ikke savnet dansen
Rachel Nordtømme var derimot ikke nervøs, og syntes det var småflaut å være tilbake på parketten.
– Det var jo litt flaut å danse i dag. Jeg røk ut først så jeg tenkte liksom «hvorfor er jeg her?», sier hun og forteller at hun ikke har savnet dansen så mye.
– Men jeg har savnet alle deltagerne. Og det blir spennende å se hvem som vinner, jeg tror det er veldig åpent, sier hun.
Les også: Kari: – Det var rettferdig at Atle vant
Hjertebank
Noman Mubashir var en av dem som kjente nervene før dansen.
– Jeg hadde hjertebank da jeg gikk på parketten. Men man føler jo ikke noe press, så det var veldig gøy å kunne slippe seg løs, forteller Noman.
Han synes det var viktigere å danse bedre i kveld enn i sendingen han røk ut.
– Jeg ville jo danse like bra, om ikke bedre i kveld. Det hadde ikke vært kult å danse dårlig i kveld, og jeg følte at det gikk veldig bra, sier han.
Les også: Atle Pettersen rørte dommerne til tårer
Lars er glad han slapp finalen
Lars Bohinen røk ut i forrige ukes semifinale, og er glad han ikke danser i finalen.
– Jeg synes det er en lettelse at jeg ikke konkurrerer i dag. Det passet meg perfekt, jeg var veldig happy for å slippe denne uken, sier han.
Inger Lise Hansen var glad for å være tilbake, og synes det morsomste var å se alle kjendisene igjen.
– Det var morsommere å danse i dag enn det var i løpet av konkurransen. Jeg følte ikke noe prestasjonsangst i det hele tatt. Det er fantastisk å se alle igjen, og det var veldig gøy å danse fellesdansen, forteller Inger Lise Hansen.
Hun tror Atle vinner, men holder en knapp på Kari.
Vanskelig fellesdans
Rune Larsen synes fellesdansen var det vanskeligste med kveldens opptreden.
– I dag var det bare hygge å være på parketten, og det var veldig gøy å danse felles med alle de andre, sier han, og mener fellesbiten var vanskeligere enn pardansen.
– Det er ikke bare bare å synkronisere med så mange mennesker. Jeg håper det så passe greit ut, sier Rune Larsen.
| Publisert | 12.11.2011 21.52 |
| Oppdatert | 12.11.2011 22.48 |
Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og
Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se
Skal vi danse på TV 2 Sumo
Sendes: Lørdager kl. 19.30.

