Noman: – Jeg blir deppa
Noman Mubashir ble stemt ut av «Skal vi danse», men overlevde.
Denne sendingen av «Skal vi danse» ble ekstra spesiell ettersom Anders Jacobsen måtte trekke seg på grunn av sykdom. Derfor bestemte TV 2 at ingen skulle forlate konkurransen. Noman Mubashir og Lars Bohinen danset mot hverandre, men Noman og Nadya var danseparet som fikk minst poeng, og blir derfor trukket fire poeng i neste sending.
Se video av danseduellen nederst i saken!
– Jeg blir deppa av tanken på at vi egentlig skulle forlatt konkurransen i kveld, sier Noman.
Noman danset mot Lars Bohinen i kveldens danseduell, og tre av dommerne ønsket at Lars Bohinen får slippe de ekstra minuspoengene etter kveldens sending. Slik gikk det også.
– Det er veldig trist at Anders måtte trekke seg. Hadde det ikke vært for ham så hadde vi røket, og det er spesielt å tenke på sier Noman.
Les også: Anders: – Det har vært en tung avgjørelse
Vurderer å danse dårlig
Noman og Nadya vet ikke hva som skal til for å bli i konkurransen i fremtiden.
– Det er så rart at den sendingen vi havnet langt ned på poenglisten så havnet vi ikke i duell. Mens de siste gangene når vi har gjort det bra og fått gode poeng så må vi danse en gang til. Jeg forstår ikke hvorfor, sier Nadya.
– Kanskje vi skal danse skikkelig dårlig med vilje neste gang, spøker Noman.
Se alle bildene fra kveldens sending!
– Riktig avgjørelse
Lars Bohinen slapp unna uten minuspoeng til neste runde,
– Jeg syntes det var en riktig avgjørelse at alle overlede denne runden. Selv om Noman fikk minuspoeng så trenger ikke det å ha noe å bety til neste runde, sier Lars.
Selv om Lars og Noman danset i duell, var begge klar over at ingen av dem kom til å ryke.
– Det var jo litt spesielt. Men jeg har danset i duell før, og det var ingen store forskjeller i dag selv om jeg visste at jeg ikke kunne tape. Fordelen var vel at vi kunne senke skuldrene litt, men man rekker ikke å tenke så mye, sier han.
Se Nomans i danseduellen:
Se Lars danse i duell:
| Publisert | 01.10.2011 22.42 |
| Oppdatert | 02.10.2011 17.06 |
Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og
Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se
Skal vi danse på TV 2 Sumo
Sendes: Lørdager kl. 19.30.

