Lørdager kl.19.30
Moholt i hardtrening før danse-VM
Katrine Moholt besøkte «skal vi danse». Foto: Thomas Reisæter © TV 2

Moholt i hardtrening før danse-VM

... men den første «Skal vi danse»-vinneren tok seg likevel tid til å besøke lørdagens sending.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

I 2006 vant Katrine Moholt (37) den aller første sesongen av «Skal vi danse» sammen med dansepartner Bjørn Holthe. I kveld var programlederen tilbake i Nydalen Studios i Oslo som publikum.

– Det er veldig moro å være her! Det er veldig gøy å se alle danserne på parketten. Og ikke minst er det deilig å bare se på, sier Moholt til tv2underholdning.no.

Dans med kjendisene og vinn 10.000 kroner

I hardtrening før VM

Selv om det er noen år siden programlederen var med i danseprogrammet, har ikke rockefoten roet seg. Sammen med fjorårets «Skal vi danse»-vinner Carsten Skjelbreid setter hun snart kursen mot VM i latindans i Spania.

– Carsten og jeg var jo med i NM, og det var veldig gøy. 4. desember skal vi til VM, så nå ligger vi i hardtrening! Vi har trent i ni måneder, og trener nå 4-5 ganger i uka, forteller en tydelig stolt Moholt.

Se bildene fra kveldens sending her.

– «Skal vi danse» noe av det største jeg har opplevd

Kanskje er det smaken av danseseieren for nesten fem år siden som har gitt Moholt blod på tann, hun forteller iallefall at det å vinne «Skal vi danse» var en utrolig opplevelse.

– Det var helt fantastisk! Spesielt siden jeg aldri hadde vunnet noe som helst før. Det å vinne en konkurranse som dette da, attpåtil en dansekonkurranse, er noe av det største jeg har opplevd. Jeg husker den følelsen veldig godt enda.

Les også: – Beina dine tiltaler meg!

– Hvem håper du vinner denne sesongen?

– Jeg har en favoritt, men jeg vil ikke røpe hvem det er. Men jeg kan si at jeg synes det er et utrolig høyt nivå i år!

Les alt om «Skal vi danse» på programmets nettsider.

Skal vi danse

Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se Skal vi danse på TV 2 Sumo

Sendes: Lørdager kl. 19.30.

Les også:
– Beina dine tiltaler meg!
– Beina dine tiltaler meg!

«Skal vi danse»-dommer Tor Fløysvik lot seg imponere av Aylars dans. Se hva dommerne mente om alle lørdagens danser!

Danset med Katrine – vant 10.000 kroner!
Danset med Katrine – vant 10.000 kroner!

Flere tusen har prøvd nettaktiviteten «Vil du danse», og vinneren er nå kåret.

Slik stemmer du på din favoritt
Slik stemmer du på din favoritt

Sørg for at din favoritt går videre til semifinalen.

Bli kjent med Skal vi danse-deltakerne
Bli kjent med Skal vi danse-deltakerne

Lurer du på noe om kjendisene? Ta en titt her!

 

Se alle bildene fra finalen

reklame