Lørdager kl.19.30
HAR FÅTT VIKAR: Tobias Karlsson fikk enorme smerter under sambaen på lørdag. Nå er han i full gang med ny dans, men denne gangen fra sidelinjen - inntil videre.
HAR FÅTT VIKAR: Tobias Karlsson fikk enorme smerter under sambaen på lørdag. Nå er han i full gang med ny dans, men denne gangen fra sidelinjen - inntil videre. Foto: Thomas Reisæter

Egor blir Trianas nye dansepartner

Denne uken stepper Egor inn som dansevikar, mens Tobias styrer showet fra sidelinjen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Tre ganger fikk Tobias skulderen sin ut av ledd under lørdagens samba.

Fortsatt store smerter

Med armen i fatle kom han tilbake til resultatsendingen i det direktesendte showet, med et danseforbud på seks uker. I studio, med kroppen full av adrenalin, forsikret han at det ikke ville bli noe problem.

Dagen derpå ser ting dessverre litt annerledes ut.

- Tobias er en av de sterkeste personene jeg har møtt. Han lar seg ikke stoppe av en skulder ute av ledd: "The Show Must Go on". Forhåpentligvis er armen bra igjen om ett par dager, skriver Triana i sin danseblogg og legger til:

- I mellomtiden, mens Tobias hviler armen, har vi vært så heldige å ha Egor med oss på trening. Så i dag har Tobias lært Egor sin del av tangokoreografien, så han kan danse med meg de neste dagene.

Les hele blogginnlegget her.

- Tobias vil så gjerne

Presseansvarlig i TV 2, Unn Grethe Berge, bekrefter dette overfor tv2underholdning.no.

- Produksjonsmessig har det blitt tatt en beslutning om å beholde Egor Filipenko i Skal vi danse - inntil videre. Han har sagt ja til å steppe inn for Tobias på trening. Men får Egor velge er det Tobias som fører Triana på parketten lørdag.

- Nå ser vi an situasjonen dag for dag. Så vil vi, i samråd med Tobias og hans lege, se om Tobias kan danse på lørdag. Det har han veldig lyst til og dersom han er klar til lørdag er ingenting bedre enn det. Dersom han ikke blir klar vil Egor steppe inn, legger hun til.

ANDRE PAR UT: Elin Tvedt og Egor Filipenko.ANDRE PAR UT: Elin Tvedt og Egor Filipenko. Foto: Thomas Reisæter Egor og hans dansepartner Elin Tvedt var paret som måtte forlate konkurransen i lørdag, dermed blir det en kort dansepause på Egor.

Helsa først!

Grunnen til at det blir gjort på denne måten er utelukkende for å ta vare på Tobias helse. Berge understreker forøvrig at ingenting er sikkert ennå. Det eneste hun vet hundre prosent sikkert:

- Vi er veldig takknemlige for at Egor har sagt ja til å hjelpe til på så kort varsel.

Dermed blir det spennende å se om det er Tobias eller Egor som fører Triana på parketten neste lørdag, når hun skal vise sine kunster i tango.

Følg Skal vi danse på nett her.

Skal vi danse

Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se Skal vi danse på TV 2 Sumo

Sendes: Lørdager kl. 19.30.

Les også:
Nå trenger Elin ny jobb
Nå trenger Elin ny jobb

- Jeg hadde jo satt av hele høsten til dette, sier hun om danse-exiten.

Her kan du se danserne igjen
Her kan du se danserne igjen

Her kan du se din favoritt danse igjen.

Skulderskader, heftige hofter og diamanter til 1,4 millioner
Skulderskader, heftige hofter og diamanter til 1,4 millioner

Se det andre «Skal vi danse»-programmet i bilder.

 
Comments powered by Disqus

Se alle bildene fra finalen

reklame