Anders hilser fra sykesenga
Både Anders og TV 2 håper på å se hoppstjernen på parketten.
Tirsdag denne uka ble Anders Jacobsen innlagt på sykehus på grunn av sterke magesmerter. Han lå til observasjon i ett døgn før han natt til torsdag ble operert for blindtarmbetennelse.
I skrivende stund er det fortsatt uavklart om Anders Jacobsen kan fortsette i «Skal vi danse».
– Det kommer ikke til å bli tatt noen endelig avgjørelse på hva som skal skje med Anders før opp mot sending i morgen, lørdag kl 19.30. Både Anders og TV 2 håper på å se ham på parketten, men den endelige avgjørelsen er det Anders i samsvar med legen som må ta, sier pressekontakt for Skal vi danse, Unn Grethe Berge, i TV 2.
Hoppstjernen snakker for første gang etter operasjonen, og er usikker på Danse-fortsettelsen. Fra sykesenga har han tenkt mye på den fine «Skal vi danse»-gjengen som han er blitt en del av.
– Til alle de som holder på med dansinga nå: Jeg savner dere! Dere er en veldig fin gjeng, sier en sengeliggende Anders i videovinduet over.
SLITEN: Anders hviler på trening. Foto: Anders' blogg/
Maks uflaks
Anders' dansing har imponert både dommere og seere så langt i «Skal vi danse», og hoppkongen gledet seg til å begeistre med Grand Prix-aften på lørdag. Dansepartneren hans, Elena Bokoreva Wiulsrud, mener Anders har hatt skikkelig uflaks som ble syk.
Les også: Anders Jacobsen operert for blindtarmbetennelse.
Usikker før lørdag
Uansett om Anders blir med videre i dansen eller ikke, vil han gjerne ønske resten av dansegjengen lykke til med lørdagens sending:
– Jeg håper det blir en veldig fin Grand Prix-aften, med eller uten meg, sier Anders fra sykehuset og oppfordrer tappert:
– Så får dere bare svinge på hoftene, folkens!
Les også: Hvem vil slå Anders på en verdig måte, hvis han ryker?
Se den siste opptredenen til Anders og Elena:
| Publisert | 30.09.2011 08.21 |
| Oppdatert | 30.09.2011 17.36 |
Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og
Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se
Skal vi danse på TV 2 Sumo
Sendes: Lørdager kl. 19.30.

