Lørdager kl.19.30
- Har sagt han skal knuse meg i finalen
Aylar Lie og Egor Filipenko skal utføre gruppedans etter de er ferdige med sin slowfox. Foto: Thomas Reisæther/

- Har sagt han skal knuse meg i finalen

Aylar Lie er overrasket over å havne på dansegruppe med Åsleik Engmark.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Åsleik Engmark og Aylar Lie har briljert øverst i tabellen gjennom hele «Skal vi danse». Dermed er det ikke fritt for at de ser på hverandre som sterke konkurrenter.

Dans med Katrine Moholt og Carsten Skjelbreid og vinn 10.000 kroner

Gruppedans

Derfor ble Aylar overrasket da hun og Åsleik havnet på samme gruppe under under gruppedansen – som aldri før er gjort i «Skal vi danse».

- Jeg ble veldig overrasket over at vi kom på samme gruppe. Åsleik har jo sagt at han skal knuse meg i finalen, sier artisten, som medgir at hun likevel ser på alle som sterke konkurrenter.

Se også: - Aylar, du er et skikkelig standarddans-talent!

Digger Michael Jackson

Som første par ut i programmet fikk Aylar og dansepartner Egor gode tilbakemeldinger av dommerne for sin slowfox. Med hele 38 poeng fra dommerne ser det ut til at de nok en gang vil havne på toppen av tabellen.

- Nå som vi er ferdige med slowfoxen kan vi fokusere hundre prosent på gruppedansen. Det blir bra, jeg tror seerne vil synes det er et bra program i dag, sier hun, og legger til at hun ble veldig glad da hun hørte at de skuile danse til Michael Jackson.

Se video: Aylar: - Jeg er bitch, men han er superbitch!

Glemmer å være konkurrenter

Med 39 poeng på minnet fra forrige helg skal hun danse sammen med både Tommy Fredvang og Åsleik i «Team Jackson». Dermed må de samarbeide for å ikke få dårligere poengsum fra dommerne enn «Team Madonna» – som består av Stig Henrik Hoff, Maria Haukaas Mittet og Håvard Lilleheie.

På spørsmål om det blir rart å samarbeide med sine konkurrenter er hun uten tvil:

- Jeg glemmer at vi er konkurrenter, istedet drar vi hverandre opp, sier hun.

Glemmer å spise

Aylar, som går på skole i tillegg, får nå 11-12 timers dager. Også dansepartner Egor merker hardkjøret, han glemmer nemlig å spise innimellom.

- Egor spiser for lite. Han glemmer å spise frokost. Derfor har jeg endt opp med å ta med frokost til han, sier hun.

Selv synes hun at kombinasjonen med dans og skole går fint. Tidligere har artisten slitt med både lungebetennelse, hjernerystelse og en mystisk leddsykdom, men nå er hun tilbake for fullt.

- Det er beinhardt og veldig lange dager, det er tøft, men jeg klarer det jeg vil. Spesielt nå som jeg er frisk, avslutter Aylar.

Se alt om Skal vi danse 2010 her!

Skal vi danse

Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se Skal vi danse på TV 2 Sumo

Sendes: Lørdager kl. 19.30.

Les også:
- Aylar, du er et skikkelig standard- dansetalent!
– Gud hjelpe meg, dette var tango!

Denne gangen måtte deltakerne også danse gruppedans. Se hva dommerne mente om alle dansene!

Aylar: - Jeg er bitch, men han er superbitch
Aylar: - Jeg er bitch, men han er superbitch

Slik går det når Egor er sulten. SE VIDEO!

– Jeg skader henne hele tiden!
– Jeg skader henne hele tiden!

Derfor kan ikke Stig Henrik Hoff gi sin dansepartner «high five». SE VIDEO!

 

Se alle bildene fra finalen

reklame