Lørdager kl.19.30
- Det blir veldig trist
- Det fører mange veier til Rom. Din ser ut til å være staket ut fra hjertet, men jeg skulle ønske du brukte hjernen mer, sa Tor Føysvik til Åsleik Engmark. Foto: Thomas Reisæter © TV 2

- Det blir veldig trist

Maria Haukaas Mittet er ute av «Skal vi danse». Men hennes dansepartner er ikke så sikker på at dansingen opphører av den grunn.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Etter en spennende dansesuell mot Åsleik Engmark og Nadya Khamitskaya var det til slutt Maria Haukaas Mittet (31) og Asmund Grinaker som ikveld måtte forlate «Skal vi danse».

- Det er litt dumt, for jeg mye jeg hadde gledet meg til, sier artisten til tv2underholdning.no.

Nettreff på mandag: Send inn dine spørsmål til Maria Haukaas Mittet!

- Blir veldig trist

Hakuaas Mittet tror det aller verste med å forlate konkurransen blir å ikke få danse med Grinaker mer:

- Det blir veldig trist å ikke skulle danse med han mer. Jeg vil danse mer med Asmund, for han har vært helt fantastisk!

Les også: - Jeg ble helt paff!

- Dansetrening på trass

Grinaker er på sin side ikke så sikker på at dansingen opphører.

- Jeg kommer til å møte opp hos Maria og få henne til å øve på dansing med meg bare på trass. Jeg skal troppe opp hjemme hos henne klokka ti om morgenen i i fem uker til, til konkurransen er ferdig, sier han.

Les også: Tommy fikk «X Factor»-støtte

Se alle bildene fra parketten

- Et stort eventyr

Haukaas Mittet forteller at hun er glad for å ha vært med i konkurransen selv om Grinaker har hatt, og muligens fortsetter å ha, et strengt treningsregime.

- Jeg har lært så utrolig mye! Og så har jeg fått mange nye bekjentskaper. Dette har vært et stort eventyr, og noe av det morsomste jeg har vært med på, sier 31-åringen.

Les alt om «Skal vi danse» her.

Skal vi danse

Programtittel: Skal vi danse
Originaltittel: Strictly come dancing
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises i 2011: 7
Antall episoder denne sesong: 10
Programledere: Katrine Moholt og Yngvar Numme.
Produsert av: Monster
Tidligere vinnere: Katrine Moholt, Kristian Ødegard, Tshawe Baqwa og Lene Alexandra Øyen, Carsten Skjelbreid, Åsleik Engmark.
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se Skal vi danse på TV 2 Sumo

Sendes: Lørdager kl. 19.30.

Les også:
Bli bedre kjent med Maria Haukaas Mittet
Bli bedre kjent med Maria Haukaas Mittet

Her finner du alt om artisten og hennes dansepartner Asmund Grinaker!

- Din beste dans så langt
- Din beste dans så langt

Tommy gjorde en bra romantisk vals. SE BILDENE!

- Du er som en deilig karamellsaus
- Du er som en deilig karamellsaus

Se hva dommerne sier om kjendisenes danser til romantisk filmmusikk.

- Jeg ble helt paff!
- Jeg ble helt paff!

Aylar Lie fikk sesongens høyeste poengsum hittil.

 

Se alle bildene fra finalen

reklame