Hver fredag kl. 22:15

Se de nervepirrende forberedelsene

Her gjør de gjenvendte «Camp Senkveld»-deltakerne seg klare til «come back».

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Som i et hvert annet realityshow med respekt for seg selv er det twists og uventede vendinger i årets runde av «Camp Senkveld».

Hemmelig retur

Mens de to lagene intetanende gjorde seg klare til styrkeprøven av de helt sjeldne reiste tv2underholdning.no for å hente Henning Solberg, Magdi Ytreeide Abdelmaguid, Lisa Tønne og Stig Henrik Hoff.

Alle fire hadde fått en telefon med beskjed om å gjøre seg klare for «come back» i konkurransen - og alle fire måtte holde det strengt hemmelig.

Trøblete utstyr

Og det var en revansjesugen gjeng som ankom Hamar stasjon denne morgenen. Det tok forøvrig ikke lange stunden før stillheten senket seg og en hel del nerver satt inn.

For ikke bare skulle de igjennom en manndomsprøve, kondomdress og klappskøyter er langt fra hverdagskost.

Hvordan det så ut da deltakerne dro på seg de åletrange dressene ser du i videovinduet øverst i saken.

- Blir det ikke kaldt?

Team Thomas og Team Harald skulle gå 5000 av de totalt 10 000 meterne som skulle unnagjøres i Vikingskipet før de gjenvendte deltakerne kom skøytende inn.

Og det var den biten med skøyting som var den største utfordringen for Henning og Magdi på det blå laget. Ingen av dem er nemlig spesielt stødige på skøytebanen.

- Skal vi ikke ha hansker? Blir ikke det kaldt når vi faller? spør Magdi idet han og Henning skal ut på isen.

- «Når vi faller». Hør på meg a, legger han lattermildt til.

- Skal pelle Else ut av vantet

For Lisa og Stig Henrik, som skulle i aksjon sist, var det noe helt annet som var den største utfordringen: en ekstremt lite skøyteinteressert Else. De brukte noe av tiden på å legge en egen strategi nettopp for henne. Og Stig Henrik - som er gammel lengdeløper - var full av gode råd.

- Jeg skal pelle Else opp av vantet også kan jeg dra henne sånn her, sier han, tar av seg kondomdrakten på overkroppen og sender ermene bak så Lisa kan sjekke om dressen holder.

- Men vi skal ikke si for sikkert at det er hun som er dårligst, sier Lisa som plutselig har blitt noe engstelig for egne skøyteevner.

- Vi gjør det sånn at den som er dårligst blir dytta, ok?

Se hele videoen og alle forberedelsene til deltakernes come back i videoen overfor.

 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


Ønskereprisen
reklame