Hver fredag kl. 22:15

Dette snakket Petter og «Pølsa» om mens de ventet på gullet

Øystein «Pølsa» Pettersen avslørte hva som skjedde på pallen i «Senkveld».

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Øystein Pettersen kom direkte fra gull-løpet i Whistler til «Senkveld»-studio på fredag.

Gulpet melkesyre etter løpet

Der kunne han blant annet fortelle at han ikke huser mye fra selve løpet. Det handlet det nemlig mest om å overleve etter å ha tatt seg helt ut i løypa.

- Jeg lå å gulpa melkesyre, fortalte han om tiden like etter løpet. Etterhvert gikk det opp for ham at Petter hadde tatt igjen det han selv hadde tapt og at gullmedaljen absolutt var innen rekkevidde.

- Da fikk jeg beskjed om at jeg skulle gå å møte Petter i målområdet som jeg omtrent ikke visste hvor var. Jeg løp rundt som en liten apekatt som ikke har fått bananer på en stund, ler han.

Tiden da de to kollegaene og kompisene ventet på gullmedaljen husker han forøvrig veldig godt.

- Det tok jo litt tid, det var noe russere der og noen tyskere som skulle opp på den samme pallen, så vi hadde tid til å snakke litt.

Les også: Her kaster Harald Rønneberg klærne
Les også: - Jeg trodde faktisk du skulle være skadet allerede

«Nå er vi her»

Og da var det et uttrykk de to har lært av Petters kompis som ble tatt i bruk.

- Petter og kompisen var i syden og da de endelig kom ned på stranden første dagen lå det jo en haug med damer der. Da hadde kompisen til Petter skreket ut: «No er vi her!», ler Øystein og fortsetter:

- Etter det har vi brukt det uttrykket når vi kommer noe sted og det var det jeg sa til Petter. Jeg burde sikkert sagt det var noe flott, men det var bare det: «No er vi her».

- Så det handler alltid om damer? spør Thomas Numme.

- Nja... Ofte!

Det ble også snakk om at «Pølsa» kan være i overkant følsom. Hvor mye grining det ble etter seieren ser du i videovinduet øverst i saken.

Les også:
Se Kurt og Elin synge seg inn i Norges hjerter
Se Kurt og Elin synge seg inn i Norges hjerter

Se og hør vakre duetten fra «Senkveld» igjen her.

Hvorfor er denne jenta så glad for å se innsiden av en glattcelle?
Hvorfor er denne jenta så glad for å se innsiden av en glattcelle?

Det fant Thomas og Harald ut av under fredagens «Senkveld».

 
Comments powered by Disqus
Ønskereprisen
reklame