– Ungene legger seg sultne og har ikke mat
Nå vil Sidsel sende en trailer med nødhjelp til Litauen.
I TV 2-serien «Ønskedrømmen» får innbyggere fra åtte forskjellige steder i Norge mulighet til å få oppfylt sine største drømmer.
Denne uken er «Ønskedrømmen» i Holmestrand.
Følg «Ønskedrømmen» på Facebook
Vil hjelpe Litauen
Sidsel Askerud er lidenskapelig opptatt av å hjelpe vanskeligstilte i Litauen. Hun ber «Ønskedrømmen» om hjelp til å kunne frakte enda mer mat, klær og andre artikler over grensa.
– Jeg trenger hjelp til hjelp. Vi pleier å leie en stor kassebil som vi fyller opp, og så har vi med penger for å kjøpe mat og andre ting de trenger ved siden av. Jeg kunne tenkt meg en svær bil og fylt opp den med masse ting jeg kan dele ut der nede. De trenger alt mulig. Ungene trenger skolesaker og klær, de legger seg sultne og har ikke mat, sier Sidsel i programmet.
I lørdagens «Ønskedrømmen» får du se hvordan det går med Sidsel ønsket hennes.
Les også: Her får kreftsyke Lise sitt drømmebryllup
Flere ønsker
Det er flere ønsker som oppfylles på lørdag.
Svaksynte Helena har akkurat blitt bestemor, og hennes største ønske er å få være så mye sammen med barnebarnet Isak som mulig – og gjerne passe ham alene. Problemet er imidlertid at hagen hennes er farlig, med snublekanter og bratte stup, for både henne som svaksynt og for en liten baby. Så om hun skal kunne ta seg av en gutt som snart springer rundt, er noe nødt til å gjøres.
Mange av ungdommene i Holmestrand står på skateboard, men de mangler et sted å utøve sporten sin. De har bygget noe selv, men rampene går fort i stykker, blir ødelagt eller råtner opp. Det er ikke sjelden at noen skader seg i den falleferdige skateparken og flere drømmer om at «Ønskedrømmen» skal hjelpe dem med å bygge en ny og fin skatepark.
Se «Ønskedrømmen» på TV 2 lørdag klokken 20.00!
| Publisert | 07.12.2011 09.08 |
| Oppdatert | 07.12.2011 10.21 |


