PÅ SOMMERTURNÉ: René og Stig kom helt til finalen i Norske Talenter. Her skriver de autografer under sommerturneen som var innom Drøbak mandag.
PÅ SOMMERTURNÉ: René og Stig kom helt til finalen i Norske Talenter. Her skriver de autografer under sommerturneen som var innom Drøbak mandag.  © Foto: Kristan Bruslett / Thomas Reisæter

- Skriver autografer til vi får vondt

«Norske Talenter»-finalister på sommerturné.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Selv om det ikke ble en organisert TV 2-sommerturné i sommer, får «Norske Talenter»-finalistene i rapgruppa D-Techs virkelig kjørt seg i ferien.

Som en del av Se og hørs sommerturné skal bergenserne innom 13 byer og ha til sammen 26 konserter rundt omkring i landet.

En annen som er med på turen er popartisten Christian Ingebrigtsen.

Hele turneen startet i Tusenfryd, og guttene liker sin nye sommerjobb.

- Dette har bare vært positivt og vi har møtt ufattelige positive mennesker, sier Stig «Sams.B» Stene, som sammen med René Skar utgjør D-Techs. René var den som ble mest profilert under «Norske Talenter». Stig Stene er duoens beatmaker.

- Nå har vi fått en sjanse til å vise oss frem rundt om i Norge, sier han.

- Merkelig å skrive autografer

På showene opptrer duoen med alle de tre låtene vi fikk høre i «Norske Talenter», samt en ekstra låt.

Hør de tre låtene nederst i saken!

Stig kan rapportere om god stemning på konsertene.

- Vi har fått bare positive tilbakemeldinger og vi skriver autografer til vi får vondt i hendene, ler han, og forteller at det er merkelig følelse å skrive autografer. MYE JOBBING: Det er kun jobbing som står på planen for Stig og René i sommer. Her er de på turneens åpningsdag i Tusenfryd. Foto: Kristian BruslettMYE JOBBING: Det er kun jobbing som står på planen for Stig og René i sommer. Her er de på turneens åpningsdag i Tusenfryd. Foto: Kristian Bruslett

- Her er det bare jobb, jobb, jobb

Med et så fullbooket skjema, har det ikke blitt tid til mye ferie i sommer.

- Nei, her er det bare jobb, jobb, jobb. Vi har bestemt oss for at vi skal klare dette, så nå gjør vi alt for å jobbe oss inn i markedet, forklarer Stig som mener at dette er den beste sommerferien de kunne hatt.

- Vi har kanskje hatt én dag fri, ler han og forklarer at de har jobbet hardt i det siste for å få albumet klart.

- Vi håper å få det ferdig til september og singelen er rett rundt hjørnet.

Les alt om «Norske Talenter 2009» her

Følg med D-Techs på turnebloggen her!

(TV 2 tar ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider)

D-Techs i «Norske Talenter»-finalen

D-Techs i «Norske Talenter»-semifinalen

D-Techs på audition i Bergen

Les også:
«Norske Talenter»-finalister med singel
«Norske Talenter»-finalister med singel

- Vi griper sjansen med begge hender, sier rapperne.

Åtte millioner så «Talent»-Nora synge
Åtte millioner så «Talent»-Nora synge hos Oprah

13-åringen skjønner ikke helt hva som har skjedd. Se video!

«Talent»-Sebastian satser på egenhånd
«Talent»-Sebastian satser på egenhånd

- Jeg tenkte «hva skjer nå, når alt er ferdig?».

«Talent»-vinnere klare for EM
«Talent»-vinnere klare for EM

Quick-gutta deltar i europamesterskap i hip-hop.

Les også: - Pappa mente kjolen var for kort
- Pappa mente kjolen var for kort

Pia Lykke kommenterer «Norske Talenter»-kjolene, men selv lar hun finstasen ligge på nasjonaldagen.

Her er årets danseduell
Her er årets danseduell

Norske Talenters heteste dansebattle. Se video!

Quick vant «Norske Talenter»
Quick vant «Norske Talenter»

Thomas Giertsen: - En maktdemonstrasjon!

 
reklame