Spilte blokkfløyte for å slippe bompenger
Nå prøver blokkfløyteguttene seg i «Norske Talenter».
Blokkfløyte er et instrument folk flest forbinder med barneskolen, men disse tre gutta - som kaller seg Live Recording featuring Tor T. - skal ikke spille «Lisa gikk til skolen» når de entrer «Norske Talenter»-scenen.
Trist sang
Guttas show er preget av mye humor, men i «Norske Talenter» har de valgt å fremføre en litt melankolsk låt.
- Vi skal fremføre en trist sang, rett og slett. Det er mange som synger gladlåter her nå, så dommerne og publikum trenger sikkert litt kontrast, sier Tor T.
Se video med blokkfløytegutta øverst i saken!
Ville slippe bompenger
De har opptrådt live mange ganger, og ved én spesiell anledning prøvde de å komme gratis inn til Bergen med sin karakteristiske musikk og humor.
- Etter vi hadde dannet blokkfløytebandet og skulle reise til Bergen, tenkte vi at hvis vi spiller Bergenssangen for de som sitter i bompengeringen i Bergen, så slipper vi kanskje gratis inn.
- Funket det?
- Damen i luken hadde en gjest hos seg, og hun sa «dette her syns ikke eg var noke fint».
I kveld kan du se Live Recording featuring Tor T. spille foran hundrevis av publikummere og «Norske Talenter»-dommerne Alex Rosén, Mia Gundersen og Thomas Giertsen.
Se blokkfløytegutta i «Norske Talenter» på TV 2 fredag klokken 20.00!
| Publisert | 26.03.2010 12.55 |
| Oppdatert | 26.03.2010 17.32 |




