Dette er «Norgesmester»

Dette er «Norgesmester»

Sigurd Sollien hyller det norske konkurranseinnstinktet og drar landet rundt for å treffe norgesmestere i de særeste idrettsgrenener.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Det norske konkurranseinstinktet blir hyllet når Sigurd Sollien drar landet rundt for å treffe norgesmestere i blant annet luftgitar, saueklipping og morellsteinspytting.

Brennende engasjement

Ikke alle er født med ski på beina eller er best med ball, men instinktet til å konkurrere finner sine egne veier.

I serien «Norgesmester» oppsøker programleder Sigurd Sollien miljøer og mesterskap som ikke når opp i kampen om oppmerksomhet i nasjonale medier.

Sigurd treffer engasjerte og dedikerte mennesker som virkelig lever og ånder for hobbyen sin. I hvert program følger vi en eller flere mesterskapsdeltakere i forkant og under konkurransen.

Deltakerne kan ha som mål å gjenerobre eller beholde den prestisjetunge NM-tittelen i mesterskapet sitt. Vi får se på tidligere meritter, pokaler og avisutklipp, og følger utøverne på trening og i forberedelsene til konkurransen.

Sterkt konkurranseinnstinkt

Menneskene vi møter bruker svært mye av både tid og krefter på å bli gode i det de driver med, og målet deres er den ytterste anerkjennelsen man kan få i Norge, nemlig å bli Norgesmester. De er drevet av lidenskap til hobbyen sin, og et sterkt konkurranseinstinkt.

Om norgesmesterskapet er i blomsterbinding eller Olabil-løp handler det om det samme: Pasjon, dedikasjon og store mengder med talent og trening. Og et ulidelig spennende Norgesmesterskap der håpet er lysegrønt og utfallet usikkert til siste slutt.

Kjendisene er med

I hvert program utfordres dessuten en kjendis til å delta i det aktuelle mesterskapet Også kjendisene går inn for oppgavene med dødsforakt. Helene Rask har svinger sauesaksen i NM i saueklipping, mens Jenny Jensen deltar i luftgitar-NM i Alta med stort engasjement. Pål Anders Ullevålseter drar til Hardanger for å spytte morellsteiner.

Vi følger også kjendisene under oppkjøringen til mesterskapene de skal delta i.

Det blir laget 10 programmer i serien, og i hvert program skildres et nytt mesterskap, og vi møter nye utøvere og kjendiser.

Følgende mesterskap blir dekket i programserien:

NM i Morellsteinspytting i Lofthus i juli

Hovedpersoner: Sverre Kleivkås og Per Erik Prestegård

Kjent deltaker: Per Anders Ullevålseter

NM i hesteskokasting i Nordfjordeid i juli

Hovedperson: Synnøve Fagerstrand

Kjent deltaker: Sputnik

NM i luftgitar i Alta i august

Hovedpersoner: Terje ”Lord Fist” Stephansen og Kristian ”Jukebox” Klevberg

Kjent deltaker: Jenny Jensen

NM i paintball i august

Hovedpersoner: Bergen Stormtroopers og Solid

Kent deltaker: Liv Grete Skjelbreid Poirée

NM i Olabil i Bø i Telemark i august

Hovedpersoner: Marius Torgersen (12) og Marius Torbjørnsen (12)

Kjent deltaker: Tommy Sharif

NM i Saueklipping i Ølen i oktober

Hovedperson: Rolf Gravdal

Kjent deltaker: Helene Rask

NM i kakebaking i Oslo i oktober

Hovedpersoner: Cathrine Nilsen, Knut Arne Spjøtvold og Olav Ruud

Kent deltaker: Solveig Kloppen

NM i blomsterdekorering på Lillehammer i oktober

Hovedperson: Stein Are Hansen

Kjent deltaker: Elin Sogn

NM i motorsag på Bjørkelangen i oktober

Hovedperson: Ada Josefine Gudim

Kjent deltaker: Thomas Alsgaard

NM i foosball i Oslo i november

Hovedperson: Brendan Paul Martin

Kjent deltaker: Kent Bergersen

«Norgesmester» har premiere på TV 2 mandag 4. januar klokken 20.00.

Les også:
Er du Norges beste? Spill her.
Er du Norges beste?

Spytt morellsteiner her.

 
Comments powered by Disqus
reklame