Foto: Fredrik Furuseth © TV 2

B-kjendis for heterofil for TV 2

Det er ikke bare Se og Hør som har skjeletter i skapet.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Journalist i Se og Hør, Bjørn Lectomte, sa nylig opp sin stilling i bladet etter at han ble bedt om å være mindre homofil på jobb melder VG i dag. Men det er ikke bare i Se og Hør som trår over grenser. Thomas Leikvoll, programleder og medarbeider i TV 2s Underholdningsavdeling kan selv fortelle om et rystende møte på sjefens kontor like før sommeren.

Ba meg være mindre heterofil
Leikvoll ble kalt inn til sjefens kontor i det han trodde skulle være en grei medarbeidersamtale. Der fikk han den sjokkerende beskjeden.

- Sjefen ga meg klar beskjed om at jeg måtte være mindre heterofil når jeg var ute å representerte TV 2 i underholdningsverdenen.

- Hva var begrunnelsen for det?

- Han sa at de mange homofile i underholdningsbransjen fant min heterofile oppførsel på jobb støtende og upassende.

- Hva la han i begrepet «heterofil oppførsel»?

- Det ville han ikke spesifisere, men jeg har mine teorier.

- Og de er?

- Jeg vet for eksempel at jeg ved flere anledninger har drukket øl rett fra boksen på premierefester. Dessuten har jeg enkelte ganger kastet lange blikk etter snertne, unge produksjonsassistenter med dype utrigninger. Og jeg kan heller ikke utelukke at jeg i unntakstilfeller har gravd meg i skrittet. Du vet slik heterofile gjerne gjør når kastanjene kommer i klem under greina, om du skjønner...

Søker råd hos Se og Hør
Leikvoll er i tvil om hva han nå vil gjøre.

- Kommer du til å ta denne saken videre?

-Jeg vet ærlig talt ikke. Jeg trives jo veldig på jobben. Jeg antar at første steg nå er å homofilisere oppførselen min mer når jeg er ute på jobb.

- Hva innebærer det?

- Det vet jeg ikke, men jeg har sendt en lengere mail til redaktør Bjørn Tvare i Se og Hør for å rådføre meg om hvordan jeg kan framstå som mer homofil. De ser ut til å ha greie på det der nede.

Artikkelforfatteren vet at det er uvanlig å skrive artikler hvor man intervjuer seg selv. Men siden ingen av mine kolleger tok denne saken med det alvor jeg følte den fortjente, så jeg meg nødtvungen til å skrive den selv. Jeg har imidlertid forholdt meg så objektiv og oppriktig som jeg vet det forventes både i Se og Hør, TV 2 og alle andre seriøse medier.

Mer morro? Klikk her!

 
Comments powered by Disqus
reklame