Monas nyttårsforsett
Sjekk hva Mona Grudt vil gjøre i det nye året.
Siste vals er ikke tatt på dansegulvet for vinnerne av årets superfinale i «Skal vi danse». Mona Grudt har nemlig nyttårsforsettet klart. Hun skal fortsette å danse.
- Nyttårsforsett, ja. Ikke røyker jeg, og jeg trener mye, så det må bli å fortsette å danse, sier Mona til tv2underholdning.no.
Monas dansepartner i superfinalen, Glen Jørgen Sandaker, klarer ikke styre sin begeistring over det han hører. Dette må han få et bevis på.
- Kan jeg få det skriftlig? Spør Glen Jørgen, som selv sier han ikke er noe flink på nyttårsforsetter.
Les også: Mona tror ikke på seier
Les også: Mona er den aller, aller beste danseren
Amerikansk jul
I år ble det jul i USA, nord for Chicago, for Mona Grudt med ektemannen Brody Bittrick, og barna Oliver (12) og Milla (2). Det er svigerfamilien som nyter godt av besøket som strekker seg over hele julen og nyttårshelgen.
- Vi har ikke feiret nyttår der før. Jeg har feiret i Los Angeles før, men ikke er, sier Mona
Spennende ny meny
Det blir nok ikke den kjente nyttårsmenyen i år for Mona med familie med amerikansk nyttår. Men det tenker ikke Mona mye på.
- Vanligvis lager vi kalkun, men det er jo avhengig av hvor vi er. Men nå vet jeg ikke hva som blir servert. Det blir spennende å finne ut.
Dyrisk meny
For dansepartner Glen Jørgen, blir det en tradisjonell nyttårsfeiring i Hobøl med venner og familie.
- Ja, jul og nyttår betyr omgang med venner fra tidligere av. Det blir festing, god mat og så skal jeg bare kose meg. Og til nyttår blir det nok en dyresteik som står på bordet.
Les også: Vanskelig å holde på hemmeligheten
Les også: - Århundrets danseduell
Blir gjerne med i «Skal vi danse»
Danseren som til daglig er trafikklærer, ser ikke bort i fra at han dukker opp hvis han får muligheten i en eventuell ny sesong av «Skal vi danse».
- Det var koselig å få sjansen til å være med i superfinalen. Det var veldig lærerikt. Så det kan jo være jeg dukker opp om jeg får en forespørsel. Men jeg har ikke turt å tenke på det, sier han til tv2underholdning.no.
I mellomtiden satser han på at Mona vil holde nyttårsforsettet sitt.
- Jeg håper det ikke ble siste dans på superfialen, sier Glen Jørgen.
- Nei, what a waste, svarer Mona.
| Publisert | 30.12.2008 11.39 |
| Oppdatert | 30.12.2008 17.51 |


