«Millionær»-deltaker ringte en venn – ble skjelt ut
- Din ukultiverte tølper fra Voss! SE VIDEO.
I kveldens episode av «Vil du bli millionær» blir vi kjent med Arild Een (29) fra Voss. Underveis får vi se at han får trøbbel på et kunstspørsmål og ringer vennen som jobber som universitetsbibliotekar.
Se smakebiter av kveldens sending øverst i saken!
Vil du bli millionær? Meld deg på neste sesong her!
Blir skjelt ut av vennen
På telefonen får han et overraskende svar.
- Det er Mona Lisa, din ukultiverte tølper fra Voss!
- Han syntes det var for tidlig å få telefon. Det får jeg ta som et kompliment, sier Arild Een til tv2underholdning.no.
- Tølper er et negativt ladet ord. En person som ikke er spesielt oppegående, humrer han men legger til at vennen er en snill og rettskaffen person og forsikrer om at de fortsatt er venner etter denne seansen.
Vanskeligere å være deltaker selv
Arild mener at det var mye vanskeligere å være deltaker i programmet enn man tror nå man sitter hjemme i sofaen.
- Det er mange som sier det, men det er faktisk sant: det er mye vanskeligere når man faktisk sitter i stolen selv.
Investerte i Whisky
Hva Arild vinner til slutt i «Vil du bli millionær» gjenstår å se, men mye av pengene har blitt spart eller gått til investering. Arild investerer ikke i hva som helst - men nemlig whisky. Han er whisky-samler, og han er klar på hva som kjennetegner en god whisky.
- Den bør være skotsk, ha kommet ut i få flasker og av et godt velrenommert destilleri, sier Arild som selv har sørget for å skaffe seg sin favorittwhisky i flere eksemplarer.
Vinn premier hjemmefra
Du kan også spille med hjemme, selv om tv-programmet denne gang ikke er direktesendt. Mens deltakeren i studio hos Sarah får et spørsmål, dukker det samme spørsmålet opp på PC-skjermene landet rundt, og seerne får dermed muligheten til å spille med.
Programmet onsdag er det aller siste programmet av «Vil du bli millionær» denne høsten. Men det populære spørreprogrammet er tilbake over nyttår, og da kan DU være den som sitter i stolen.
Vil du bli millionær? Meld deg på neste sesong her!
I kveldens program får vi også se hvordan det går med Åsmund Gjønnes Tvedten som vi ble kjent med i forrige episode da han blant annet fikk hjelp av en treåring til å svare korrekt på et svar.
Les også: «Millionær»-deltaker får hjelp av treåring
Se «Vil du bli millionær» onsdag klokken 20.00!
| Publisert | 18.11.2009 08.49 |
| Oppdatert | 18.11.2009 13.53 |


