Onsdager klokken 20.00
Jan Fredrik Karlsen hyller «Lurt»-skuespillerne
LURINGER: Ingvild Haugstad, Jan Fredrik Karlsen og Ole Petter Taraldsen.  © TV 2

Jan Fredrik Karlsen hyller «Lurt»-skuespillerne

- Ikke enkelt å holde seg rolig med en oppgira Karlsen på øret.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Endelig er det klart for premiere på Jan Fredrik Karlsens program.

Kjendisene er flinke til å bli lurt

Bare timer før premieren er en av hovedpersonene klar for å komme igang.

- Jeg er godt fornøyd! Når du ser programmet kommer du til å le, ble flau og føle med de vi lurer. Også kommer du til å tenke at jeg virkelig pusher grenser. De vi har med i programmet er virkelig flinke til å bli lurt, sier han lattermildt til tv2underholdning.no.

Entusiastiske muldvarper

Da det ble bestemt at Jan Fredrik skulle lure halve kjendis-Norge startet jakten på «offer». Ifølge Karlsen selv gikk de ikke etter dem de trodde skulle være lettlurte.

- Vi skrev bare massevis av plotter, så gikk vi inn og så hvem som ville passe inn i de forskjellige. Vi er jo også avhengig av muldvarper, det begrenser jo dem vi kan spørre.

- Noen sier at de ikke vil utsette dem de kjenner for å bli lurt på den måten, mens andre synes det er dritgøy. De ser på det å få lure en de er glad i som verdens beste bursdagspresang. Og det er jo fint å få være med å gi noen en så fin gave, legger han til.

- Superflinke!

Med seg på laget har Jan Fredrik et knippe skuespillere. De tre faste skuespillerne er Ingvild Haugstad, Ole Petter Tharaldsen og Rolluf Dunsæd. Og de tre har han stor beundring for etter at de har lurt store deler av kjendis-Norge.

- De er så allsidige. Det er svært krevende plotter vi har skrevet. De får liten forberedelse og de må være spontane underveis. Det er jo ikke like enkelt å holde seg rolig med en oppgira Karlsen på øret og en en helt annen reaksjon fra den du lurer enn du har trodd. De er virkelig superflinke!

Nervøs foran hvert lureri

Det var mye forarbeide og planlegging som skulle til foran hvert plot som skulle gjennomføres. Og da alt endelig var klart og det var like før spøken skulle iverksettes kan Jan Fredrik fortelle at han kjente litt ekstra på hjertepumpa.

- Jeg var veldig nervøs. Alt fokus lå jo på om dette ville funke. Er det for enkelt, kommer de til å skjønne det eller er det for komplisert? Min jobb er jo den enkleste. Skuespilleren må jo være klare for å endre strategi undeveis etter hvordan de vi lurer reagerer, forteller han og legger til:

- Så jeg var virkelig spent. Vi hadde jo gjort research på hvordan vi trodde de forskjellige ville reagere, men man vet aldri.

Hvordan Mina Hadijan og Petter Solberg reagerer når de blir lurt ser du i kveld klokken 20.00.

Les også:
Alene på TV for første gang
Alene på TV for første gang

- Jeg er glad disse følelsene kom etter at alt var innspilt og ferdig, sier Jan Fredrik Karlsen

Mina er livredd for å se igjen det hun ikke husker
Mina er livredd for å se igjen det hun ikke husker

Adrenalinet pumpet så kraftig at Mina har glemt mesteparten av det som skjedde da hun ble lurt av Karlsen.

Er du klar for dette?
Er du klar for dette?

Snart er det premiere på «Lurt av Karlsen».

 
Comments powered by Disqus
reklame