Slik blir Korslaget-finalen

Slik blir «Korslaget»-finalen

TV2underholdning.no-leserne har sagt sin mening. Se resultatet her.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Det nærmer seg med stormskritt finale i «Det store korslaget» på TV 2.

Mens korene i Tromsø og Haugesund har øvd alt de makter mot finalen lørdag, har de andre korene gått rundt i uvisshet og lurt på om de får vist seg fram en siste gang.

Nettbrukernes ønskereprise

ØNSKEREPRISE: Nettbrukerne har bestemt at «Team Vinni» skal få synge en siste gang i finaleprogrammet til «Korslaget».ØNSKEREPRISE: Nettbrukerne har bestemt at «Team Vinni» skal få synge en siste gang i finaleprogrammet til «Korslaget». Foto: Ken Alvin Jenssen © TV 2tv2underholdning.no har det i ni dager pågått en avstemning for å bestemme hvilket av de allerede utstemte korene som skal få synge en siste gang på scenen i «Korslaget».

Med en margin på bare 42 stemmer, vant «Team Vinni» ønskereprise-avstemningen over «Team Venke».

- Det er jo helt fantastisk! Jeg er veldig fornøyd med at vi vant. Det er jo gøy å vinne noe. Skikkelig stas. Og så setter jeg stor pris på tilliten fra publikum som har stemt, sier Vinni når han får telefon fra tv2underholdning.no med nyheten om at de gikk av med seieren.

«Team Vinni» skal fremføre det som av Hanne Krogh tidligere har uttalt vil bli årets sommerlåt.

- Han vant ikke «Korslaget», men det blir garantert årets sommerlåt! Sa hun etter at «Team Vinni» røk ut av «Korslaget» med låten «Lonesome Traveller» av Paperboys.

Les også: Vinni sjanset med ny låt

Les også: Team Vinni røk ut av «Korslaget»

Finalesangene

«Team Hanne» og «Team Jørn» er fortsatt med i kampen om premien på en halv million kroner til et veldedig formål i hjembyen.

Låtvalget i finalen kan bli veldig viktig for å sjarmere TV-seerne og kapre de siste stemmene fra publikum.

Nettbrukerne har fått bestemme en av finalelåtene til hvert av korene, og resultatet ble som følger:

«Team Jørn» skal i følge nettbrukerne synge «Har en drøm» av Jørn Hoel på nytt.

«Team Hanne» skal i følge nettbrukerne synge «Reis meg opp» av Rolf Løvland på nytt.

Les også:
Les også: Korslaget-pappa kjøpte seg ut av dårlig samvittighet
Korslaget-pappa kjøpte seg ut av dårlig samvittighet

Jardar fra «Team Jørn» slo til med storslått gave etter å ha vært mye borte fra familien.

Hanne-hysteri i Hagesund
«Team Hanne»-hysteri i Haugesund

Hanne Krogh og «Team Hanne» trakk 5000 publikummere under minikonsert.

Fant hverandre på Korslaget
Fant hverandre på Korslaget

Konkurrentene Timian og Siri med søt musikk på hjemmebane.

 
Comments powered by Disqus
reklame