Foto: Beate Sneve Larsen © TV 2

Korslaget-pappa kjøpte seg ut av dårlig samvittighet

Jardar fra «Team Jørn» slo til med storslått gave etter å ha vært mye borte fra familien.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Det blir mange reisedøgn og mye borte fra familien for kormedlemmene i «Det store korslaget».

Unntakstilstand i familien

Jardar Johansen fra «Team Jørn» har deler av familien med seg hver gang han drar til Gardermoen for å delta i «Korslaget».

Både kona, Anne-Berit Joahnsen og hennes datter, Ina Kristin, er med i koret. Men for de tre gjenværende barna i familien blir det mange dager uten pappakontakt.

- Hjemme hos oss er det unntakstilstand nå. Jeg har tre unger hjemme som går for lut og kaldt vann. Men jeg har forsøkt å si at dette er jobben min akkurat nå, og at det kun er for en periode, sier Jardar til tv2underholdning.no.

Les også: Du bestemmer finalesangene
Les også: Hvem skal synge på nytt?

Dårlig samvittighet ble stor gave

Men den dårlige samvittigheten familiefaren har opparbeidet seg gjennom flere uker med «Korslaget» har nå resultert i en stor gave til eldstejenta. I 18 års gave fikk hun nemlig en gave hun sent vil glemme av pappa – siden han hadde vært så mye borte.

- Jeg hadde så dårlig samvittighet at jeg kjøpte henne en bil i bursdagsgave. Nå må jeg bare finne ut hva jeg skal gi de to andre. Men i påsken ble det mye tid til familien, og vi fikk gjort unna litt «pappagreier», sier han.

Les også: Se Team Jørn synge på flyplassen!
Les også: Her er Norges mest populære kor

Engasjert familie

Når halve familien er på Gardermoen, sitter resten av familien hjemme og heier i stua foran tv-skjermen.

- Sønnen min Isak på 12 er nesten mer hes enn meg når jeg kommer hjem på søndagene. Han sitter på kne foran tv-en når resultatet blir lest opp, og hoier fryktelig.

Et stort vakum

Etter finalen på lørdag tror Jardar at det vil være spesielt for alle som har vært med i konkurransen. Plutselig er det slutt på ukentlige øvinger og mye fokus på hva som skal skje hver helg.

- Ja, det blir nok først og fremst et stort vakuum, og jeg kommer vel ikke til å forstå at jeg ikke skal sette meg ned å se på tekstene hver søndag. Men vi har fått mange forespørsler om vi kan opptre på forskjellige plasser, så det er nok ikke slutt for «Team Jørn» etter finalen uansett, sier tenoren som nå øver mer enn noen gang inn mot finalen.

Se den store finalen av «Det store korslaget» på TV 2 lørdag 2.mai.

Les også:
Hvem skal synge på nytt?
Hvem skal synge på nytt?

Nå kan du avgjøre hvilket av de utstemte korene som skal få opptre en siste gang i finalen i «Det store korslaget». Stem her.

Du bestemmer finalesangene
Du bestemmer finalesangene

Det er opp til deg hvilke sanger de to finalistene skal synge i finalen. Gi din stemme her!

 
Comments powered by Disqus
reklame