Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Åge Sten Nilsen og resten av koret kapret 1. plassen og 500 000 kroner til rockerne i hjembyen Sarpsborg.
Det ble en aldri så liten sjokkseier til Åge Sten Nilsen og resten av koret fra Østfold.
- Jeg hørte virkelig «Team Bjarne» inni hodet mitt! strålte en overlykkelig Åge Sten Nilsen.
Da tv2underholdning.no kom fram til scenen rett etter at kameraene var slått av, var korleder Åge i ekstase.
- Jeg er så stolt, det var magi. Vi tok Goliat med sprettert, legger han lattermildt til og referer til det han sa før finalen brakte løs:
- Det er David mot Goliat. Team Bjarne har jo mer eller mindre vunnet allerede.
Etter at kameraene var slått av kom flere seiersbrøl fra Åge og koret, og mens blitslampene regnet over vinnerkoret, klarte Åge endelig å si hva han syntes om å vinne «Korslaget».
- Jeg er helt matt. For jeg har kjempet så for disse 20 menneskene i koret. De har jobbet, de har slitt, de har svettet, de har grint. Vi har hatt møter på kammerset. Vi har lurt på om vi orket mer. Det var så tungt, men nå er jeg så glad sier en fortsatt energisk korleder.
Han kan ikke få rost koret sitt nok.
- Fy søren så flinke Team Åge er!
Team Åge vant finalen til tross for at teknikken sviktet, og en av låtene til koret ikke fikk den kule koreografien de hadde øvd inn. Ann Sofie (15) som var solist på Bohemian Rapsody skulle heises opp i taket, men vinsjen sviktet.
- Jeg var så frustrert! Det handler om perfeksjonisme. Man jobber så mye for at den visjonen man har skal funke, og visjonen min i dag var at Ann Sofi skulle stige fem meter opp i været og det var helt fett på generalprøven, og når vinsjen streiket i siste sekund, da ble jeg så frustrert. Det var så ille at jeg gikk ut og skallet hodet i veggen!
Men at ting gikk galt i finalen er tenker han ikke lenger på.
- Alt er selvsagt glemt nå. At Ann Sofie klarte å holde hodet kaldt, det er bare helt utrolig. Hun skal det bli noe bra av, sier Åge med et smil som går fra øre til øre.
Les også: Teknikken sviktet for Team Åge under finalen
Korslagets programleder, Øyvind Mund tror Team Åge dro seieren hjem til Sarpsborg på grunn av låtvalget.
- Jeg er veldig glad på Åge og korets vegne. Jeg lurer på om ikke Åge vant på at han hadde et litt mer spennende låtvalg i kveld. Men en ting kan jeg si, og det er at det var veldig jevnt, sier Mund.
Bak scenen er det et litt skuffet Team Bjarne som pakker sakene sine.
- For Team Bjarne backstage akkurat nå er det vel litt surt. Tap og vinn med samme sinn. Det er selvfølgelig surt, men en vinner måtte kåres. Nå skal vi ta en dusj og så skal vi drikke litt. Det blir vel ikke noe mer enn det, sier Michael Finnanger.
- Vi gikk ut med stil. Vi er en verdig nummer to, det er jo høyt opp det. Og så har vi fått vist masse kvaliteter med folk fra Namsos, sier Kent Aune før han legger til at de tross alt har samlet sammen over 200.000 kroner til kreftsaken i hjembyen.
Pengepremien gitt av Gjensidigestiftelsen som Team Åge vant, skal gå til Sarpsborg-rocken. For å feire seieren opptrer Team Åge i Sarpsborg lørdag 6. februar kl 13.00. Men mens koret synger for fansen i hjembyen, har Åge et annet oppdrag. Han skal signere sin nye skive med Wig Wam på Strømmen Storsenter på samme tidspunkt.
| Publisert | 05.02.2010 22.01 |
| Oppdatert | 05.02.2010 23.15 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
BMW Gran Coupe M6: Joakim fisket fram mobilen da han så denne
Det ble en lunsjpause utenom det vanlige.
Plutselig var Karins gull verdt 22.000 kr mer
Visste ikke GullAdam hva rent gull var sist de sjekket?
Martin Halla vant «The Voice»: – Det er helt sprøtt!
Se intervjuer med vinneren, mentorene og finalistene her.
Pristest: Vi fikk halvparten av spotpris for gullet vårt av GullAdam
GullAdam: – Vi gir ikke dårlige priser.
– Det er vanskelig når man ikke vet så mye om sykdommen
Dramatisk sesongavslutning på «Hotel Cæsar».
Sjekk denne nakenglippen i boligannonsen
Athena fra «Paradise Hotel»: – Jeg skulle veldig gjerne ha gjort ting annerledes
Her blir du sommerens partykonge
Banankaka inneholder 49 ingredienser – men ikke banan
«Filmkameratene» legger seg flat etter nazi-tabbe
23.18
The Voice-Martins kjæreste: – Det er veldig uvirkelig
Vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
23.01
Hanne: – Alle står og griner når Martin synger
Unner Martin Halla seieren i «The Voice».
21.52
Martin Halla vant «The Voice»: – Det er helt sprøtt!
Se intervjuer med vinneren, mentorene og finalistene her.
21.51
Kjendisene snakker om The Voice-finalen
Topp stemning på The Voice sitt finaleshow i kveld. Anne Holt, Karpe Diem og Yosef spre...
21.22
Aleksander: – Vi frykter konkurranseudyret Martin
21.20
Slik kan du lures til å spise mindre
20.33
Bli med backstage i «The Voice»-finalen NÅ!
20.25
– Jeg ble helt blåst i bakken
