Fredager klokken 20.00

Bli med i «Korslaget»-kulissene med Øyvind Mund

Dette får du definitivt ikke se på TV.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

I Nydalen i Oslo ligger studioet hvor Korslaget går direkte hver fredag i ukene framover. På scenen står seks kor med til sammen 120 korister, og med så mye folk er det hektisk i kulissene.

Øyvind viser rundt

For å få til et stort show som «Korslaget», er det mye som skal på plass. Blant annet er koreografien er noe av det som må øves på før korene synger på direkten.

- Her inn øver Team Benedicte på koreografi, og det er jo spennende i seg selv, for de er jo egentlig ikke dansere, sier Øyvind på omvisingen.

Les også: Team Åge beæret med eget frimerke

Les også: Du bestemmer hvem av disse som ryker i kveld

På kostymerommet

En av plassene hvor det er hektisk aktivitet hver fredag, er på kostymerommet. Med så mange folk som skal se fine ut på sendingen, er det mange detaljer som skal på plass for at klærne skal se bra ut på skjermen.

- Jeg håper dere liker grønt, sier Øyvind som møter guttene i Team Tuva når vi kommer innom.

Les også: Nå frir Team Benedicte til hele Oslo

Les også: Se Team Tuva i aksjon på korøving

Må tenke på fargevalget

Programlederen selv, må også tenke nøye igjennom hva han har på seg, for han vil ikke risikere å bli anklaget for å holde med det ene eller andre koret.

- Jeg kan ikke bruke noen av disse fargene, for da begynner det kanskje å bli litt sånn surmuling blant korene, og så sier de, «hvorfor hadde han på seg den fargen på skjorta, var det fordi han favoriserer det og det teamet», så jeg må gå ganske sånn anonymt, og småkjedelig, men det får stå sin prøve, jeg er jo tross alt mann, sier Øyvind til tv2underholdning.no

Se Øyvinds omvisning i videoen øverst, hvor han også tar deg med til oppholdsrommet hvor alle korene er når de ikke står på scenen.

Les alt om «Det store korslaget» på programmets egen hjemmeside.

Les også:
Team Åge beæret med eget frimerke
Team Åge beæret med eget frimerke

Nå er koret i rojalt selskap, og håper å bli sendt rundt i hele landet.

Her er korenes rocka fellesnummer
Her er korenes rocka fellesnummer

Etterspørselen etter korslagets rockelåt har vært enorm.

Gir Katrine Moholt konkurranse
Gir Katrine Moholt konkurranse

«Korslaget»-deltakelse kan føre til mer enn bedre sangstemme. Kjærlighet er et hot tema. Se video.

 
Comments powered by Disqus
reklame