Fredager klokken 20.00
- Jeg er ikke sleip nok
VENTER SPENT PÅ RESULTATET: Team Benedicte fra Oslo var et av to kor som havnet i faresonen for å rykte ut allerede i første program. Foto: Thomas Reisæter/

- Jeg er ikke sleip nok

Benedicte Adrian innser at hun ikke har vært like aktiv med mobiliseringen som de andre artistene i «Korslaget».

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Selv om det var Simone som av korlederne ble pekt på som mest sannsynlig å ligge nederst når stemmene ble talt opp, så var det Team Benedicte og Team Tuva som måtte bite i det sure eplet å innse at de hadde fått færrest stemmer av de seks korene.

Benedicte Adrian likte ikke resultatet, og innser at de andre artistenes mobilisering av folk i lokalsamfunnet nok har båret frukter.

- Jeg er ikke sleip nok. Jeg har ikke ringt eller sendt SMS til noen, slik jeg ser de andre har gjort, og jeg har ikke en stor gjeng her blant publikum. Jeg tenkte ikke på å skaffe stemmer, bare på at låtvalget måtte bli rett. Men jeg ser jo at jeg kanskje må tenke annerledes til neste uke, sier hun og smiler.

Les også: Her kan du se korene synge igjen

Les også: - Her kommer det sure toner!

Lite lokalpatriotisme

I tillegg til liten mobilisering, er det også påfallende at det er korene fra Oslo og Asker som ligger nederst på listen.

- Det er vanskelig å få Oslo-folk til å stemme, og til å få opp lokalpatriotismen her, sier Benedicte som dannet sitt kor på Tveita i Oslo.

Hun mener at det sier sitt at de to korene som ligger nederst nå er fra området rundt hovedstaden.

- Det blir som med band som kommer fra Oslo. Er de fra hovedstaden, så er de et Norges-band med en gang, du er ikke bare et Oslo-band, og da er det mye vanskeligere i starten, sier hun.

Også Tuva Syvertsen er enig i det samme.

- Det er vanskelig med lokalpatriotismen i Oslo, og Asker og Bærum. Det er så mange folk der som er fra hele landet, mener hun, men legger til at de nå skal gjøre alt for å mobilisere det de kan i Asker.

- Nå skal vi mobilisere, og det å havne nederst gir oss bare et ekstra spark bak. Vi skal få til noen stunt i lokalsamfunnet nå.

Les også: Vis din støtte - på direktesendt TV

Les også: Her blogger «Korslaget»-korene

Er optimistisk

Selv om de havnet på de to nederste plassene, er ikke Tuva og Benedicte slått ut av den grunn.

- Jeg var veldig fornøyd med koret. Vi kunne ikke gjort noe annet. Det kan jo bare gå oppover nå, sier Benedicte entusiastisk.

Forbereder allerede neste sending

For team Bjarne var godt fornøyd med å ikke ligge i faresonen denne gangen, men de ligger ikke på latsiden av den grunn.

- Nå har vi hatt en pep-talk, og tenkt på hvilke kostymer vi må ha til neste gang, og hva vi må gjøre annerledes, sier Bjarne Brøndbo.

Koristene hans er også ivrige på at de ikke kan hvile nå.

- Neste gang må vi ha enda mer energi, og så må vi tenke på hva vi gjør som kor, sier Ken fra Team Bjarne.

Korlederen selv legger til at han ikke bare har tenkt på neste sending, han er også «mer enn fornøyd» med lørdagens opptredend.

Les også: Team Simone frykter ikke «underdog»-stempelet

Les alt om «Det store korslaget» her.

Les også:
Team Simone frykter ikke «underdog»-stempelet
Team Simone frykter ikke «underdog»-stempelet

De tror rett og slett det er en fordel.

Supernervøst på audition foran Benedicte Adrian
Supernervøst på audition foran Benedicte Adrian

Se video!

- Her kommer det sure toner!
- Her kommer det sure toner!

Se bilder fra den lattermilde innspillingen av TV 2-korets «Alt for koret».

Vis din støtte - på direktesendt TV
Vis din støtte - på direktesendt TV

Nå kan du heie på ditt favorittkor på direkten.

 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame