Fredager klokken 20.00
– Absurd å bli nominert til Spellemann nå
Thom Hell utenfor Nydalen Studios i Oslo, der «Det store korslaget» spilles inn. Foto: Sandra Mei Ling Noer/TV 2

– Absurd å bli nominert til Spellemann nå

Thom Hell har hodet så fullt av korsang at han ikke har rukket å tenke på spellemannsnominasjonen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Denne uken ble korlederen Thom Hell nominert i kategorien «mannlig artist» til Spellemannsprisen som går av stabelen 5. mars. Før den tid har sørlendingen kun planer om å fokusere på «Det store korslaget».

– Det er jo litt absurd at jeg holder på med «Korslaget» og har blitt nominert til spellemann samtidig. Veldig ofte skjer det flere ting samtidig, men jeg har ikke tenkt på spellemann nå som hodet mitt er fullt av kor. Det tar litt tid å ta innover seg, sier Hell til TV 2 i Nydalen Studios i Oslo, der konkurransen spilles inn.

Uavgjort

Hell er ikke overrasket over å bli nominert selv om han føler seg heldig.

– Enhver artist med respekt for seg selv syntes det man selv gjør er best. Det er jo derfor man holder på med det. Men at det sitter en jury og plukker ut ditt arbeid er jo en ære, forklarer korlederen.

På spørsmål om han helst vi vinne «Det store korslaget» eller Spellemannsprisen, får han vanskeligheter med å svare.

– Det må bli uavgjort, sier han til slutt og ler.

– Det blir egoistisk å si at jeg helst vi vinne Spellemannsprisen selv om jeg har brukt et år av livet mitt på det. I «Korslaget» representerer jeg koret, som igjen synger for Kristiansand, så det er jo større.

Se video: Onkel Thom Hell: – Jeg er altfor dårlig

Sterke konkurrenter

Hell er fornøyd med de andre nominerte i kategorien mannlig artist.

– De er sterke konkurrenter, men alle har en god evne til å være glade på andres vegne for alle fortjener prisen, mener artisten.

Hell syntes det er større konkurranse blant byene i «Korslaget» enn til Spellemann.

– Her skal man jo kjempe seg til topps. Allikevel har korene blitt godt kjent med hverandre, så det er ingen som vil at noen skal ryke ut, sier han.

– Stas å synge egen sang

Korlederen gleder seg til å synge en av sine egne sanger under neste sending, selv om han har blitt komfortabel med å la koret gjøre jobben.

– Det jeg virkelig har likt med «Korslaget» til nå, er at jeg kun synger på den første felleslåten og så kan jeg liksom sette meg ned i stolen og kose meg resten av kvelden. Det er deilig å bare se på at koret mitt gjør det bra, men nå må jeg jo synge selv, så det blir ekstra spesielt.

Hell tror det blir en utfordring å stå i spissen for korets opptreden.

– Det blir helt rått å synge en av mine sanger, det er jeg skikkelig stolt av å kunne gjøre. Jeg må bare konsentrere meg om å synge riktig, for jeg blir helt satt ut av å ha tjue mennesker i ryggen som synger noe som ikke er på platen, sier han.

Gi din stemme: Hva er den beste Korslaget-byen?

Slapper av med action

Verken korlederen eller kormedlemmene får mye tid til avslapning når dagene fylles opp med øving. Hell hadde sin første frikveld denne uken, men valgte å fylle den med action.

– Jeg så to dårlige actionfilmer, og jeg husker ikke hva den andre het engang. Men jeg avsluttet kvelden med en god bok som jeg leste til klokken tre om natten, så det blir ikke så mye søvn, forteller Hell.

Selv mener han at det er ikke søvnmengden som gir ham energi, men koret.

– Koristene bruker mye mer tid og energi enn meg, så hvis de klarer det må jo jeg også klare det, sier Hell som mener Team Thom har nok energi til å stå løpet ut og vinne konkurransen.

Se «Det store korslaget» fredager klokken 20.00 på TV 2.

 
 
Tips en venn
Les også:
Onkel Thom Hell: – Jeg er altfor dårlig
Onkel Thom Hell: – Jeg er altfor dårlig

Thom Hell og nevøen Jørgen står sammen på «Korslaget»-scenen i kveld. Vi tok en prat med dem for å finne ut av hvordan artisten egentlig er som onkel.

Hvilken Korslaget-by er best?
Hvilken Korslaget-by er best?

Lisa Stokke mener bergenserne er høylytte, mens Thom Hell mener Bærum-fordommene blir gjort til skamme med Erik og Kriss. Les hva korlederne sier om hverandres byer og avgi din stemme!

Anine Stang: – Veldig kjedelig å være ute
Anine Stang: – Veldig kjedelig å være ute

Team Anine ble det første koret som ble stemt ut av «Det store korslaget» 2011.

– PR-kåte er vi alle sammen
– PR-kåte er vi alle sammen

Flere av kormedlemmene i «Det store korslaget» har allerede sunget seg til TV-tid. Se video her!

Bli kjent med korlederne
Bli kjent med korlederne

Finn ut av hvorfor de meldte seg på «Det store korslaget», og hva de har å si om eget konkurranseinstinkt.

 
 
 
reklame