JAKTER PÅ KJÆRLIGHETEN: Kristian Akervold. Her er han sammen med programleder Katrine Moholt.
JAKTER PÅ KJÆRLIGHETEN: Kristian Akervold. Her er han sammen med programleder Katrine Moholt.  © TV 2

Tar med «Jakten»-kjæreste til hete strøk

Bonden Kristian skal bare finne henne på TV først.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Til høsten skal åtte bønder få hjelp av Katrine Moholt til å finne kjærligheten i «Jakten på kjærligheten» på TV 2.

Før det braker løs, er det noen av bøndene som trener seg opp til Birkebeinerrittet, og andre som reiser høyt og lavt.

Les mer: «Jakten»-Calle bruker sommeren til trening

Datakonsulenten og kommende bonde Kristian Akervold skal tilbringe sommeren i både Hallingdal, Oslo og Talinn - men han håper at han kan ta med seg den kommende kjæresten sin til Brasil til høsten.

Les også: Her er årets «Jakten»-bønder

Under kan du lese alt om Kristians sommer:

- Hvilke planer har du for sommeren?

- Jeg skal til Tallinn med noen kompiser, og resten av sommeren blir i Oslo og Hallingdal, sammen med familie og venner.

- Hva må gjøres på gården i sommer?

- Jeg skal gå over alle delesteinene med faren min, for å bli oppdatert på hvor våre skogsgrenser går. I tillegg blir det spennende å se hvordan åkrene spirer og gror, siden jeg var med på våronna i år.

-. Hva liker du helst å gjøre på sommeren?

- Sommer for meg er kombinasjon: Sjø og fjell, by og land, golf og avslapping, mat og drikke.

- Hva legger du på grillen?

- Gode kjøttstykker, gjerne marinerte sammen med godt tilbehør og god drikke, skaper flott sommerstemning!

- Hva er ditt beste ferieminne?

- Tre uker i Brasil i 2008. Satte livet på pause og bare slappet av sammen med fetteren min og kona hans. Brasil er et nydelig land med koselige folk og herlig klima! Dit skal jeg definitivt tilbake, kanskje allerede til høsten sammen med en kjæreste?

- Leser du bøker eller blader i ferien?

- Ja, jeg liker å lese. Mest bøker. Skjønnlitteratur, krim og historie i fin blanding.

- Beskriv en perfekt sommer?

- Hm... Ikke lett å beskrive den perfekte sommeren, og det er heller ikke så lett å planlegge en perfekt sommer. Så jeg tror man heller må gjøre det beste ut av hver sommer, uavhengig av vær og planer. Men en god sommer bør inneholde mye tid ute, enten ved sjøen eller på fjellet og en ferietur full av inntrykk og opplevelser! Hvis man legger til hjemmekos med god bok, musikk, mat, drikke og godt selskap så er man vel godt på vei til en perfekt sommer?

- Hvordan går det med beisingen av huset på gården?

- Huset skal beises i juli slik at det er pent og nybeisa til det kanskje kommer gjester der til høsten.

Vil du jakte på Kristian?

For å skrive til Kristian sender du en mail med Kristian i emnefeltet til bonderomantikk@tv2.no.

Du kan også sende brev til: Bonderomantikk, pb 900 Sentrum, 0104 Oslo. Merk konvolutten med Kristian.

Frist for å sende inn brev til bøndene er 12. august 2009.

Les mer: Her bor alle «Jakten»-bøndene

Her kan du lese alt om årets «Jakten på kjærligheten»

Jakten på kjærligheten

Programtittel: Jakten på kjærligheten
Originaltittel: Farmer Wants a Wife
Nasjonalitet: Nederlandsk
Sjanger: Realityserie
Sesong som vises i 2011: 8
Sesonger vist: 7
Antall episoder denne sesong: -
Programleder: Marthe Sveberg Bjørstad
Produksjonsselskap: Nordisk Film
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se Jakten på kjærligheten på TV 2 Sumo

Sendes: På TV 2 mandager 20.00

Les også:
Her er årets «Jakten»-bønder
Her er årets «Jakten»-bønder

Det er snart duket for kjærlighetsjakt på fire gårder. Her ser du alle bøndene igjen.

Jakter på homo-bønder
Jakter på homo-bønder

I neste runde av «Jakten på kjærligheten» håper Katrine Moholt på større mangfold.

Jakten-Svein Are vurderte selvmord
Jakten-Svein Are vurderte selvmord

Svein Are fra «Jakten på kjærligheten» slet med panikkangst.

 
Comments powered by Disqus
   
reklame