- Vondt å se Jan Erik gråte
Rørt Pål Anders sendt hjem av «Jakten»-bonde.
Pål Anders Bertzen (25) måtte dra hjem etter første bli-kjent-dag på Adventure Parxs i går, og for blomsterdekoratøren fra Skogn i Levanger ble valget en sterk opplevelse.
Les også: «Jakten»-frier livredd på tv-innspilling
- Det var et veldig rørende valg. Jeg så på Jan Erik, så flytta jeg blikket ned i flammene på bålet, forteller han og fortsetter:
- Da jeg hørte Jan Eriks skjelvende stemme si navnet til han som satt ved siden av meg (Tom Atle Aas, red. anm) og jeg så han gråte, skjønte jeg at jeg måtte dra hjem, og da knakk jeg sammen. Det gjorde vondt, sier han til tv2underholdning.no.
Se det rørende valget nedenfor (artikkelen fortsetter under videoen)
Har følelser for Jan Erik
Å bli sent hjem i går, var ekstra vondt ettersom Pål Anders hadde begynt å få følelser for bonden.
- Jeg hadde begynt å få følelser for Jan Erik, for han er en flott kar som jeg syntes jeg hadde fått god kontakt med i løpet av aktivitetsdagen. I tillegg hadde vi jo vår egne, lille private prat, sier han.
For å imponere litt ekstra, hadde Pål Anders nemlig tatt med en selvkomponert blomsterbukett, men selv om det ble belønnet med alenetid, holdt det altså ikke.
- Det var nok ikke blomsterbuketten som avgjorde noenting, men jeg ble litt overrasket, sier han.
(Artikkelen fortsetter under bildet.)
FEM FRIERE IGJEN: F.v: Håvard Jarstad, Bjørn Stian Johannessen, Tom Atle Aas, Ole Kristian Huser og Sami Petteri Toivanen. Foto: Lasse Sandaker-Nielsen © TV 2
Følessesmenneske
For bonden Jan Erik Kjær, som er selverklært følelsesmenneske, kom gråten som forventet.
- Det at jeg sitter med både en og to tårer i øyekroken og med skjelven stemmer, er bare slik jeg er. Er man sliten og presset blir man jo enda mer emosjonell. Det er ingen av og på-knapp på den greia der, men det hadde kanskje til tider vært kjekt. I alle fall har ikke jeg funnet den knappen ennå, sier han til «God kveld Norge».
Kos deg med gratisklipp fra «Jakten på kjærligheten» her.
Se alle speeddates her.
Se bildeserie fra daten nedenfor:
| Publisert | 06.10.2009 11.00 |
| Oppdatert | 06.10.2009 17.12 |
Programtittel: Jakten på kjærligheten
Originaltittel: Farmer Wants a Wife
Nasjonalitet: Nederlandsk
Sjanger: Realityserie
Sesong som vises i 2011: 8
Sesonger vist: 7
Antall episoder denne sesong: -
Programleder: Marthe Sveberg Bjørstad
Produksjonsselskap: Nordisk Film
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se
Jakten på kjærligheten på TV 2 Sumo
Sendes: På TV 2 mandager 20.00

