Her røres Bertine til tårer av Halvdan
– Nå går det opp for meg hvor jævlig stor ære det er at du synger mine låter.
I lørdagens «Hver gang vi møtes» er det Bertine Zetlitz som hylles av de øvrige artistene. De fremfører hennes låter, og sanger som «Fake Your Beauty», «Girl Like You» og «Adore Me» tolkes på forskjellige vis.
Selv om de syv artistene har helt ulik stil, skal alle inn i Bertines musikalske landskap. Jan Eggum blir til og med popstjerne for en dag.
I videoen øverst i saken kan du se Halvdan Sivertsens tolkning av Bertines «Twisted Little Star», som han hadde oversatt fra engelsk til norsk.
Under Halvdans opptreden klarer ikke Bertine å skjule tårene, og hun bruker sterke ord når hun takker ham for tolkningen.
– Nå går det opp for meg hvor jævlig stor ære det er for meg at du synger mine låter, sier hun gråtkvalt til Halvdan etter fremføringen.
Se alle opptredenene og last ned låtene fra Halvdan Sivertsen-hyllesten
Bertines aktivitetsplan
Hvert program er viet én artist, og utspiller seg over én dag. Lørdagens hovedperson er Bertine, og hun bestemmer programmet for dagen, og legger opp til aktiviteter på formiddag og ettermiddag. Vanligvis solfylte Hvaler overstrømmes av regn. Artistene kaster seg likevel ut i hardt vær for å etterkomme Bertines ønsker. De får også mulighet til å ta hverandre litt nærmere i øyesyn ved å male portretter av hverandre.
Under lunsj og middag er det de andre artistene som tar styringen, og de fremfører da hver sin låt fra Bertines sangkatalog.
Les også: – Utfordringen var uimotståelig
Se «Hver gang vi møtes» lørdag klokken 20.00 på TV 2.
| Publisert | 31.01.2012 12.16 |
| Oppdatert | 02.02.2012 09.44 |


