Askepott eller Tante Pose?
Inger Teien fra «Hotel Cæsar» røper hva hun ser på juleaften.
«Hotel Cæsar»-seerne har i løpet av året blitt kjent med superbitchen Guri Høyer, som spilles av den kjente skuespilleren Inger Teien. Guri har stukket kjepper i julene på Anker Hansen-familien, men privat er ikke Inger Teien ondskapsfull som sin rollefigur.
Feirer tradisjonell jul
Nå ser hun frem til å feire julen hjemme med familien – og på menyen står både ribbe og pinnekjøtt. Inger har også et gavetips til deg som sliter i siste sekund.
- Mitt beste tips er å kjøpe en massasjepute for rygg og skuldre. Det er hva jeg ville kjøpt til Guri Høyer – hun trenger avgjort litt mykgjøring, sier hun.
Se «Hotel Cæsar» på TV 2 Sumo!
«Askepott» eller «Tante Pose»?
Hver juleaften sender TV 2 den norske klassikeren «Tante Pose» fra 1940, mens NRK viser den tjekkiske barnefilmen «Tre nøtter til Askepott» fra 1973. Inger er ikke i tvil om hvilken film hun skal se.
- Absolutt «Tre nøtter til Askepott». Jeg er den gode feen, sier hun.
Hvilken film ser du på juleaften? Si din mening nederst i saken!
Inger Teien ville helst ha feiret julen med Juni, hvis hun måtte velge blant «Cæsar»-karakterene. © TV 2
Ville feiret jul med Juni
Hvis «Hotel Cæsar»-karakterene var ekte, og Inger måtte velge én av dem til å feire jul med, er svaret ganske klart.
- Til tross for langvarige konflikter med Guri Høyer, velger jeg Juni, sier hun.
- Og hvem av «Cæsar»-karakterene kunne du minst tenkt deg å feire jul med?
- Cathrine Hove. Vi har sett svært mye til hverandre i det siste.
Lang karriere
Inger Teien har en skuespillerkarriere som strekker seg over femti år tilbake i tid. Hun har vært innom flere av de klassiske «Olsenbanden»-filmene (som sendes hver dag på TV 2 i romjulen), «Skomaker Andersen», og hun var stemmen til «Teskjekjerringa».
«Hotel Cæsar» er tilbake på TV 2 mandag 5. januar 2009.
| Publisert | 22.12.2008 15.47 |
| Oppdatert | 23.12.2008 08.43 |

