Test av kakao
Styr unna vond posekakao på tur. Vi har testet, og funnet den beste kakaoen!
All smakingen foregikk blindt, dvs. at ingen visste hvilke kakaoer de ble servert.
Om testen:
Ut på tur er det enklest å ta med kokt vann og en liten pose med kakaopulver, i stedet for å koke opp gammeldags kakao og sitte igjen med sur termos. I samarbeid med nettstedet Art of taste har TV 2 hjelper deg fått kokker til å teste posekakao.
- En god posekakao skal smake godt av sjokolade og ikke være for søt. Den kan gjerne være litt fyldig i smaken og konsistensen, mener Eivind Seiness, en av kokkene i testpanelet.
Vi la ikke vekt på pris i denne testen, fordi prisen per porsjon ikke varierer med mange kroner.
Det var stor forskjell på de beste og de dårligste kakaoslagene i testen.
- I den testen her så var det veldig mange slag som var utrolig dårlige, de smakte ikke godt i det hele tatt. Mange av kakaoslagene var veldig tynne, og smakte bare av sukker, forteller kokken Eivind Seiness.
Vi har lagt vekt på følgende testkriterier:
-
Utseende
-
Duft
-
Smak
Resultater
|
Toro Rett i koppen |
|
| 0,- | ||
|
Clipper organic instant hot chocolate |
|
| 0,- | ||
|
Toro Rett i koppen lett |
|
| 0,- | ||
|
Freia Regia Express Kakao |
|
| 0,- | ||
|
Eldorado Sjokodrikk |
|
| 0,- |
Vinneren var imidlertid i en klasse for seg - vi presenterer her de beste og de dårligste kakaoslagene i testen:
Testpanel:
Kokk, Abracadabramat |
|

