Torsdag 20:30
null

Test av vinterdekk

Resultatene fra vinterdekktesten 2008 er klare. Se hvilke dekk som vinner.

Denne store vinterdekktesten kjøres av profesjonelle dekktestere hos firmaet Test World på deres store testanlegg i Ivalo i Finland. Det er Motor i Norge, Aftonbladet og Auto Motor & Sport i Sverige, Tekniikan Mailma i Finland og Autorevue i Russland som betaler testen, velger ut dekkene og bestemmer hvilke egenskaper som skal testes.
Hvert dekk ble testet på forskjellige underlag; is, snø, slaps, våt asfalt, tørr asfalt.










Om testen:
 

I årets test hevder flere dekk seg helt i toppen enn tidligere år. Det betyr at du enkelt kan velge et dekk som passer akkurat dine kjøreforhold og behov.

Dessuten er sjansen for å gjøre et prisgunstig kjøp større. Det er ikke uvanlig å spare en tusenlapp på å sjekke prisen hos to-tre forhandlere.

Både piggfrie og piggdekk er testet. TV2 hjelper deg viser de tre beste i hver kategori. Les hele testen på www.naf.no.

null

Vi har lagt vekt på følgende testkriterier:
 
  • Bremsing
  • Akselerasjon
  • Unnamanøver
  • Kjørefølelse
  • Slapseplaning
  • Støy
  • Stabilitet
  • Rullemotstand
Resultater
Piggdekk:
 © NAF Nokian
Hakkapeliitta
0,-
 © NAF Michelin
X-Ice North
0,-
 © NAF Vredestein
Arctrac
0,-
Piggfritt:
 © NAF Continental
ContiVikingContact 5
0,-
 © NAF Michelin
X-Ice X12
0,-
 © NAF Nokian
Hakapeliitta R
0,-

Continental ContiVikingContact og Nokian Hakkapeliitta

 
 
 
reklame