Torsdag 20:30
Disse boligene er sett over 700.000 ganger til sammen
MEST SETTE: Disse fire boligene er blant de ti mest sette boliger i 2011. Hvorfor er de så populære? Foto: Scanpix, Gorm Kallestad/Faksimile Finn.no © Scanpix, Gorm Kallestad/Faksimile Finn.no

Disse boligene er sett over 700.000 ganger til sammen

Blant de mest sette er en kjendisleilighet og to rimelige eneboliger.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Den første helgen i januar var en av de store visningshelgene. Desember er rolig, og folk vil ha med seg januarstigningen når de selger boligen sin.

Men hvilke boliger er det folk vil ha? Og hvor?

På Eiendom på Finn.no er småbruk mest søkt på, hele 2,2 millioner ganger i 2011 – tett fulgt av gårdsbruk. I tillegg er enebolig og oppussingsobjekt populært.

Se også: Familien Gabrielsen har bodd på kontoret nesten ett år mens de har ventet på If

Del på facebook

Beste områder

Av områder er Lillestrøm, Drammen, Nesøya, Kråkerøy, Snarøya, Jessheim og Sandviken mest søkt på, i synkende rekkefølge. Det kan bety at du sitter godt i det hvis du skal selge småbruk i Lillestrøm.

– Det er nok mange som går med en drøm om et liv på landet. Det kan skyldes flere ting. Blant annet kan det være en mottrend til tidsklemma og det hektiske livet mange lever. Videre har vi sett en bonderomantisk trend på TV-fronten den siste tiden, med programmer som «Jakten på kjærligheten» og «Farmen», sier Eddie Sjølie, direktør i Finn Eiendom.

De mest sette boligene i fjor er stort sett veldig kostbare. Folk ser mest på spektakulære osloeiendommer på Ullern, Nesøya og Uranienborg – selv om de ikke nødvendigvis skal kjøpe dem. Det samme gjelder for småbruk og gårdsbruk. Og kjendisleiligheter er veldig populære.

Les også: Ellen har betalt nesten 85.000 kroner for dette badet

Disse ble mest sett

Vi ba Finn.no finne fram tall for de mest sette annonsene for boliger under fire millioner i 2011.

– Den femte mest sette er Tone Damli Aaberges leilighet på Frogner, og boligen med sofa fra IKEA er den syvende, sier Sjølie.

I toppen av de mest sette boligene er en enebolig i Harstad med oppussingsbehov med prisantydning på 1,85 millioner kr. Boligen er sett 247.320 ganger. På andreplass ligger en enebolig i Kautokeino med prisantydning på 1,25 millioner kr som er sett 242.463 ganger.

På tredjeplass med 149.709 visninger ligger en enebolig med fem soverom fra Flateby og prisantydning på 2,62 millioner kr.

– Det en del eneboliger i toppen. Det kan for eksempel skyldes at objektet ligger i et attraktivt område, har et stort potensial, eller at det har en god pris – med tanke på at det er hus det er snakk om, og ikke leiligheter. Oppussingsobjekter er dessuten populære, sier Sjølie.

Les også: Tonjes leilighet ble tatt over av kakerlakker

Saken fortsetter under bildet.

SOFALEILIGHETEN: «Selv om du får en deilig og komfortabel sofa, kan det jo hende at du vil ut en gang i blant.»SOFALEILIGHETEN: «Selv om du får en deilig og komfortabel sofa, kan det jo hende at du vil ut en gang i blant.» Foto: Faksimile Finn.no © Faksimile Finn.no

Del på facebook

Skilte seg ut?

Det kan lønne seg å skille seg ut. På syvendeplass over mest sette boliger ligger en fireroms på Gamlebyen med annonsetittel «Gamlebyen – Attraktiv 4 roms med solrik balkong og veldig, veldig behagelig sofa».

– Vår erfaring er også at annonser som er blitt delt i sosiale medier, eller som har fått medieoppmerksomhet, gjerne får flere klikk enn andre annonser. Det samme gjelder jo også boliger som har ligget ute lenge, og som ikke er blitt solgt, sier Sjølie.

Trenger du vår hjelp? Send en mail til hjelperdeg@tv2.no

Følg oss på Facebook og Twitter

Les også:
Slik kan du bli kvitt juletreet
Slik kan du bli kvitt juletreet

Oslo kommune: – Bare i fjor samlet vi inn 17.500 juletrær

Guttegjeng fikk hotellrom med barnesenger og knøttebad
Guttegjeng fikk hotellrom med barnesenger og knøttebad

Ving til TV 2: – Det hjelper jo ikke at dere roter rundt i dette her da.

Her jobber verdens lykkeligste ansatte
Her jobber verdens lykkeligste ansatte

Sjekk hvilke arbeidsplasser som er ti på topp.

Pass deg for skattekortfellene
Pass deg for skattekortfellene

Dette bør du sjekke før du leverer skattekortet.

Nå blir svensketobakken dyrere for deg
Nå blir svensketobakken dyrere for deg

Også den norske tobakken er dyrere i 2012.

– Det har vært en voldsom pågang, forteller utleier
– Det har vært en voldsom pågang, forteller utleier

Rekordpriser i leiemarkedet – en ettroms i Oslo koster 7656 kr i snitt.

Denne helgen var den store visningshelgen
Denne helgen var den store visningshelgen

Liv for selger og kjøper – sjekk hvilke boliger vi vil ha.

IKEA tilbakekaller belte til barnestol
IKEA tilbakekaller belte til barnestol

Kan åpne seg og skape risiko for fall.

Er du kjørbar? Stikk innom politiet og sjekk promillen din
Er du kjørbar? Stikk innom politiet og sjekk promillen din

Og selvsagt må du gå dit... Slik sjekker du promillen din.

 

Get Adobe Flash player
reklame