Bruk 13 minutter ekstra – spar 72 kroner!
Flytoget fra Drammen åpner med stive priser til Gardermoen i dag.
Klokken 11.10 i dag satte samferdselsminister Liv Signe Navarsete seg på lyntoget til den offisielle åpningen på Drammen stasjon.
Reisen vil ta nøyaktig én time.
Les også: NSB dårligst likt i Norge
Men tid er penger på jernbanen til hovedflyplassen: tar du et NSB regiontog, som tar én time og 13 minutter, sparer du hele 72 kroner!
TV 2 hjelper deg har nemlig regnet ut prisdifferansen mellom en billett med det nye Flytoget fra Drammen og NSBs gode, gamle regiontog som går direkte mellom Drammen og Gardermoen, og tar drøyt 10 minutter ekstra.
Første alternativ koster stive 250 kroner, mens det andre betydelig mindre – 178 kroner.
-Bedre komfort er forklaringen
-Hvordan forklarer du denne prisdifferansen?
-Flytoget er bekvemmeligere enn vanlig tog, derfor setter vi prisen på flytoget på nivå med NSB komfort, som koster 75 kroner i forhold til vanlig billett. Dermed ville en NSB komfortbillett kostet 253 kroner, forklarer markeds -og kommunikasjonssjef Lena Angela Nesteby i Flytoget til TV 2 hjelper deg.
En betydelig andel av Flytogets kunder kommer fra Drammens-regionen og har tidligere reist med togene fra Asker. Utvidelsen forventes å ha stor betydning for næringslivet og privatpersoner i Buskerud og deler av Vestfold.
Flytoget har til nå hatt i overkant av 5 millioner reiser i året og med åpningen av Drammen forventer de å passere 5,5 millioner årlige reiser i 2010.
Men Drammenserne kan altså etter TV 2 hjelper degs beregninger spare mange kroner på å velge de tradisjonelle togene. Både Flytoget og regiontogene har to avganger i timen på dagtid denne høsten.
N (s) B!
Reiser du fra Oslo med tradisjonelt regiontog sparer du 68 kroner. Reisetiden
er fra 26 til 38 minutter. Med Flytoget er reisetiden 20 minutter.
| Publisert | 02.09.2009 12.44 |
| Oppdatert | 02.09.2009 13.33 |


