Ville bli skuespiller

Monica Øien er en dame med mange jern i ilden. En av hennes aller første jobber var hovedrollen i filmen «Pia's plan».

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I ett nettreff på TV2 Underholdning.no en tid tilbake kom det inn et spørsmål til Monica om hun noen gang har vurdert å bli skuespiller.

Les også: Monica stilte til nettreff

«En skuespiller i magen?»
«Tove Mette» som sendte inn spørsmålet hadde bitt seg merke i sketsjene Monica gjør sammen med Thomas Leikvoll i programmet «Gudene Vet». Sketsjene er et skråblikk på hvordan mennesker fra forskjellige kulturer ville håndtert forskjellige situasjoner.

- Min drøm var faktisk å bli skuespiller da jeg var liten, svarte Monica og avslørte samtidig at ikke bare har hatt hovedrollen i en spillefilm, hun har også spilt i fem år på Rogaland Teater.

TV 2 Underholdning har fått tilgang til et klipp fra filmen Monica refererte til. Se 12 år gamle Øien i videovinduet over, fra filmen «Pias plan» (reportasje fra TV Vest).

- Gode opplevelser
Filmen ble spilt inn i 1982. Andre medvirkende i filmen blant annet Nils Vogt og Stavanger-bandet «Asfalt». Filmen ble vist på NRK og var den første norske kortfilmen som fikk statsstøtte.

- Når jeg ser filmen blir jeg alltid veldig nostalgisk. Det var en fin sommer med mange gode opplevelser for meg, forteller Monica.

- Jeg fikk en ny familie den sommeren.

Les mer om Monica Øien, og alt om «Gudene vet» her.

 
Comments powered by Disqus
  

Dette selskapet ga oss
halv pris på gullet

Vi sjekket med alle selskapene som tar imot gull, ett skilte seg ut

Les også: Plutselig var Karins gull verdt 22 000 mer


reklame