Bare tre poeng skiller
Vinterligaen:

Bare tre poeng skiller

Det er rekordjevnt i toppen av Vinterligaen etter Holmenkollhelga

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Rekordjevnt

Med bare 7 øvelser igjen av årets Vinterliga, er det bare tre fattige poeng som skiller de to øverste. Det er en liten luke ned til nummer 3 og 4, og det kan se ut til at det er disse to som først og fremst skal kjempe om tredjeplassen, selv om både Alexander Breyholtz på femte og Camilla Aasheim på sjette kan være med helt der oppe.

Ellers nedover på listen ser vi at det er såpass jevnt at alle de 27 første kan være med å slåss om en plass i topp 10 til slutt.

Kaggestad tar innpå

I ekspertpanelet ser vi at ledelsen til Andrine Flemmen er i ferd med å minke litt, og Johan Kaggestad har for alvor tatt opp kampen. Johan Golden ser ut til å cruise inn til en tredjeplass, mens Elvestad og Nordby kjemper om fjerdeplassen.

I bunnen ser Shampo ut til å ha festet grepet om sjetteplassen, mens hopperne tar samling i bånn. Kent Johansen og Lasse Ottesen kjemper om å unngå den bitre sisteplassen.

Til helga er mye avgjort. Da er det jaktstart langrenn for kvinner og menn fra Falun, og VM i skiflyging på lørdag, og fellesstart i skiskyting fra Holmenkollen på søndag.

Så avsluttes Vinterligaen torsdag og fredag med skiskyttersprint fra Khanty-Mansiysk.

 
Golden Goal

Programtittel: Golden Goal
Nasjonalitet: Norsk
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong som vises våren 2011: 10
Antall episoder denne sesong: 14
Programledere: Johan Golden og Henrik Elvestad
Produsert av: Rubicon TV AS
Publikum: goldenpublikum@tv2.no
Offisiell hjemmeside
TV 2 Sumo: Se Golden Goal på TV 2 Sumo

Sendes: På TV 2 Zebra torsdager og TV 2 fredager

 
Comments powered by Disqus

reklame