HVEM KAN SKRIVE EN LÅT?: Bobbusocks kan gjennoppstå dersom en vinnerlåt dukker opp.
HVEM KAN SKRIVE EN LÅT?: Bobbusocks kan gjennoppstå dersom en vinnerlåt dukker opp.  © Scanpix

Venter på Grand Prix-låt

Hanne Krogh og Elisabeth Andreassen drømmer om rette Grand Prix-låten for et comeback.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Grand Prix-veteranene Hanne Krogh og Elisabeth Andreassen venter på den rette låten for å delta i konkurransen på nytt.

- Vi koser oss sinnssykt sammen, sier Elisabeth Andreassen til «God Kveld Norge», og fortsetter:

- Vi blir tilbudt låter hele tiden, men de er ikke bra nok. Har du vunnet, må du være utrolig kresen.

De to Grand Prix-divaene innrømmer at de er svært nøye på hva de gjør før et eventuelt comeback. Hanne og Bettan sier til «God Kveld Norge » at de ikke utelukker å synge sammen igjen dersom noen kommer opp med den rette sangen.

Foto: Holm, Morten

Aldri si aldri

- Jeg har lært meg at man ikke må si nei, men man skal være veldig nøye på det man gjør, sier Elisabeth Andreassen til «God Kveld Norge»

Da Bobbysocks svingte seg til topps i Melodi Grand Prix i 1985 med «La det swinge», tok Norge helt av.

Om «La det swinge» og Melodi Grand Prix 1985 fortalte Rolf Løvland at det startet med at han ble invitert til norske MGP som komponist. Og at han straks spurte Hanne og Bettan om de ville være med, siden de hadde jobbet sammen på den første Bobbysocks-platen året før. Bobbysocks-jentene svarte ja, og resten er historie.

- Timene etter seieren ble veldig kaotiske, forteller Hanne og Bettan.

- Det var som et tog som føyk forbi, og hvor du så vidt rakk å kaste deg på og klamre deg fast med en arm.

- Hele kvelden var bare helt utrolig. Vi fikk åtte 12-poengere, og folk rundt oss bare måpte. Med Norges Melodi Grand Prix-historie var det jo bare helt uvirkelig at vi vant, sa Bobbysocks-jentene Hanne Krogh og Elisabeth Andreasson til NRK for tre år siden.

Her finner du flere kjendisnyheter fra «God kveld Norge»

Se «God kveld Norge» lørdag kl. 22.15 på TV 2

Les også:
Her er de mest sexy kjendismennene
Her er de mest sexy kjendismennene

Her er kjendiskvinnenes avkledde favorittmenn. Se video!

Tilbake etter hjernesvulsten
Tilbake etter hjernesvulsten

- Jeg har sovet i to døgn for å orke dette, sier programlederen Hedda Kise, som kom på kinopremiere med døtrene.

- Det er ikke rettferdig
- Det er ikke rettferdig

Danse-kjendisene var sjokkert over Siri Kalvigs sorti fra «Skal vi danse».

Vinn kule «High School Musical»-premier her
Vinn kule «High School Musical»-premier her

Delta i «God kveld Norge» sin store «High School Musical»-konkurranse og bli med i trekningen av disse kule premiene!

 
Comments powered by Disqus

Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Charlotte Thorstvedt
C
Charlotte Thorstvedt
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
Linni Meister
B
Linni Meister
ned
opp
Lene Alexandra Øien
B
Lene Alexandra Øien
ned
opp
Åge Sten Nilsen
C
Åge Sten Nilsen
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
reklame