TVNorge legger ned Oslo-TV
- En epoke er over.
TVNorge har besluttet å legge ned OSLO-TV med virkning fra fredag 19. juni 2009.
- Optimalisering er grunnen
Kanalen melder at grunnen til dette er at Norge er digitalisert ved utgangen av året, og eksisterende avtaler om distribusjon av TVNorge gjennom lokal-TV dermed vil opphøre.
- Bakgrunnen for beslutningen er ønsket om en optimalisering av det totale sendeskjema og økt fleksibilitet når det gjelder programsetting av TVNorges programflater, skriver TVNorge i en pressemelding.
Takker de ansatte
Programdirektør i TVNorge, Eivind Landsverk, ønsker å sende en takk til de ansatte.
- En epoke er over. OSLO-TV har vært en viktig bidragsyter til den markedsposisjonen TVNorge har i dag, men tiden er inne for å kunne se på nye løsninger i OSLO-TVs sendeflater. Vi ønsker å ha friheten til å benytte disse ressursene mer spisset mot primetime hvor konkurransen i dagens marked er sterkt økende. Jeg vil samtidig rette en stor takk til en dedikert og profesjonell stab i OSLO-TV som daglig har stått på for dette produktet gjennom mange år, sier Eivind Landsverk, programdirektør i TVNorge.
OSLO-TV hadde sine første sendinger 3. mars 2003 og ble etablert i forbindelse med det omfattende lokal-tv samarbeidet som TVNorge har hatt med de fleste av landets lokale TV-stasjoner.
På Twitter? Følg «God kveld Norge» her.
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk ut «God kveld Norge»
| Publisert | 04.05.2009 12.12 |
| Oppdatert | 04.05.2009 12.24 |












