Truet TV 2-reporter: - Jeg skal drepe ham i ettermiddag
NRK-profil drapstruet TV 2-journalist på direkten
Programleder Tore Sagen i NRK P3s humorprogram «Radioresepsjonen» drapstruet «God
kveld Norge» -reporter Vegard B. Normann på direkten onsdag
formiddag.
HENGES UT: - Det fettberget der klarer aldri å tenke seg tynn. Det kan du bare glemme, uttalte Tore Sagen om Mira Craig i «Radioresepsjonen» på NRK P3 mandag. © Scanpix
Skrev om NRK-kjendisene
Dette skjer etter at TV2-journalisten har omtalt programlederne Steinar Sagen, Tore Sagen og Bjarte Tjøstheims i en rekke nyhetssaker rundt deres omtale av Mira Craigs utseende og vekt.
Mandag denne uken snakket de om popartistens tro på tankens kraft og hennes påstand om at kreft kan skyldes negative tanker og skyldfølelse.
- Fettberg
- Hun kan jo tenke seg tynn, hun Mira Craig, sa Steinar Sagen før han og medprogramlederne Tore Sagen og Bjarte Tjøstheim brøt ut i latter.
- Det fettberget der klarer aldri å tenke seg tynn. Det kan du bare glemme, la hans programlederbror Tore til, i radioprogrammet som ble sendt på NRK P3 mandag formiddag.
NRK-kjendis om MIra: - Det fettberget der klarer aldri å tenke seg tynn
Drapstruet TV 2-journalist
I dag ble «God kveld Norge» -journalist Vegard B. Normann, som har skrevet sakene om hetsen mot Mira Craig, drapstruet to ganger av programlederne i radioprogrammet.
I begynnelsen av onsdagens sending uttaler Tore Sagen:
- Det var jo slik at han journalisten klarte å skufle opp et gammelt bilde hvor vi har på oss trikot. Det synes jeg var under beltestedet. Jeg skal drepe den journalisten, og jeg skal gjøre det i ettermiddag mellom fem og åtte.
- Han skal ikke lage flere saker
Senere i det til tider svært ironiske humorprogrammet gjentar Sagen
drapstruslene, og TV 2s artikler om «Radioresepsjonen» sin Mira Craig-hets:
UTKLEDD: Steinar Sagen (fra venstre), Bjarte Tjøstheim og Tore Sagen er programledere i humorprogrammet «Radiorespesjonen» på NRK P3. © NRK
- Det hadde vært koselig hvis Vegard B. Normann i TV 2 kunne ha laget noen kosesaker, og litt feelgood, om «Radioresepsjonen» også, sier Tores storebror Steinar Sagen.
- Han skal ikke lage flere saker for jeg skal drepe ham i ettermiddag, svarer lillebror Tore.
- Nei, nei - her er det ingen som skal drepe noen. Det skal ikke skje, Tore. Du må ikke drapstrue journalister. Da får jeg Muhammed-vibber, sier Steinar Sagen.
- Sånn passe morsomt
TV 2-reporteren ler av NRK-programlederens sterke uttalelser på radio.
- Etter å ha sett bildet av Sagen-brødrene i trikot går jeg ikke rundt og er så veldig redd. Dette var sånn passe morsomt, sier Normann.
Onsdag ettermiddag svarte Mira Craig på hetsen fra radioprogrammet.
- Jeg er jo allerede tynn. Er det noe galt med dette? Er det noe galt med denne midjen? ler og viser fram sin slanke kropp til «God kveld Norge».
- Det er litt patetisk. For jeg var jo med han ene programlederen på et annet radioprogram. Og det er jo helt klart at det er han som trenger å trene, sier Mira.
Mira Craig: -
Er det noe galt med denne kroppen?
Ut mot hysteriet: -
Ikke sunt å være supertynn
RADIO: Bjarte Tjøstheim, Steinar og Tore Sagen utgjør gutta i «Radioresepsjonen» på NRK P3. © NRK
Mira Craig-krangel
Det er ikke første gangen radioprogrammets har skapt debatt. I januar i fjor snakket de også om utseendet og vekten til Mira Craig. Programlederne omtalte henne blant annet som «..en brun liten ball», og mente at popstjernen «...er på grensen til det vi kaller lubben».
- Det er ikke sånn at Mira Craig ikke hadde hatt godt av en anoreksi-bulimi-kur, for å gjøre seg helt optimalt fysisk, sa programleder Tore Sagen.
Henges ut på NRK: -
Hun er på grensen til å bli det vi kaller lubben
Fortsetter hetsen: -
Hun har godt av en anoreksi-kur
Mira slår tilbake: -
Han kan vaske munnen sin med såpe
Raste mot NRK
De kontroversielle uttalelsene om Mira Craigs vekt skapte sinne og Mira fikk bred støtte fra både lyttere og en rekke kjendiser.
Nå er radiotrioen igang igjen. Og nå retter de også skytset mot andre enn popstjernen.
Det har i kveld ikke lykkes «God kveld Norge» å få tak i Tore Sagen for ytterligere kommentar.
Reagerer på Mira-hets: Leserne
raser mot NRK
Mira: -
Gøy at de kaller ham en idiot
Raser: -
Å henge ut Mira grenser til idioti
NRK-kjendis: Ga
Trine slanketips
Fast spalte forsvinner: Fjerner
innslag etter Mira-bråk
På Facebook? Følg «God kveld
Norge» her
På Twitter? Følg «God kveld
Norge» her
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»
| Publisert | 13.01.2010 20.08 |
| Oppdatert | 15.01.2010 18.01 |











