Foto: Scanpix/TV 2

Trøster hverandre i natt

GP-Maria og skuespillerkjæresten Hans Marius står sammen dagen før dagen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Kjæresten til Maria Haukaas Storeng, Hans Marius Hoff Mittet, skal ta over «Singin` in the rain» for England-klare Kåre Conradi.

I morgen står kjæresteparet Maria Haukaas Storeng og Hans Marius Hoff Mittet på hver sin scene. Maria skal forsvare Norges ære i Melodi Grand Prix i Beograd med låten «Hold On Be Strong». Hans Marius stepper bokstavelig talt inn i hovedrollen i musikalen «Singin` in the rain» på Oslo Nye. Mens Maria representerer Norge i Beograd snakkes de på telefon, sms og Skype.

Les mer: Bør forandre håret

- På finale- og premieredatoen kommer vi ikke til å snakke sammen. Men i natt kommer vi nok til å prate - når nervene er som verst. Bare av å snakke om det nå blir jeg skitnervøs, innrømmer Hans Marius, som tidligere har vært med i musikaler som «Hair», «Chicago» og «West Side Story».

Skal gifte seg
Samboerparet møttes for første gang på danseinstituttet Bårdar i 2000. I september 2001 spilte begge to i «Tyskerjenter» på Kulturhuset på Finnsnes i Troms og da ble de bedre kjent. Da de kom tilbake til Oslo begynte de å date og etter en stund ble de kjærester. Sangen «My Everything», som du finner på albumet til Maria, har hun skrevet til Hans Marius.

Saken fortsetter under bildet
HAR NERVER: Lørdag blir en hektisk dag for samboerparet Hans Marius Hoff Mittet og Maria Haukaas Storeng. Maria deltar i Grand Prixog Hans Marius debuterer i «Singin` in the rain».HAR NERVER: Lørdag blir en hektisk dag for samboerparet Hans Marius Hoff Mittet og Maria Haukaas Storeng. Maria deltar i Grand Prixog Hans Marius debuterer i «Singin` in the rain». Foto: Scanpix
- Jeg er pissnervøs før jeg skal i ilden. Det vanskeligste har vært å lære seg å steppe. Jeg ble nemlig fritatt for det når jeg utdannet meg. Da fikset jeg det ikke i det hele tatt. Derfor må jeg innrømme at jeg har vært livredd, sier han med et smil.

Vil til Beograd
Hans Marius skal kun spille to forestillinger denne våren. Begge er den 24. august, samme dag som Maria står på scenen i Beograd.

- Maria prøvde å få Kåre til å ta lørdagens forestillinger ved å gå ut i Aftenposten og si «kjære Kåre - ta den». Men jeg vet at Kåre ikke gjør dette for å være kjip. Han kan virkelig ikke på grunn av en annen jobb. Har man undertegnet en kontrakt så har man undertegnet en kontrakt. Jeg er ikke sår for det.

Les mer: Maria til finalen

Til VG sa Conradi følgende:

- Det er helt latterlig at det er den ene dagen Hans Marius må ta over for meg. Vi har gått mange runder for å få byttet om, men jeg har en annen jobbavtale som ble inngått for lenge siden.

- Dette er en av baksidene med at både Maria og jeg er i showbiz. Men egentlig kunne det ikke passet bedre og verre. Vi er nemlig ikke til å være i hus med de siste ukene før plateslipp eller premierer. da er vi i en egen verden og det er kanskje best at vi er borte fra hverandre.

Les mer: Kjæresten tror Maria vinner

Samtidig som Conradi forlater «Singin' in the rain» forlater han også Norge og flytter til London - hvor han har planer om å være i ett år.

- Kåre har alltid vært to skritt foran meg, sier Hans Marius.

- Jeg har også en drøm om West End. Og Lene Marlin. Nei da, det var bare en fleip, sier han og sikter til kjærlighetsforholdet mellom Conradi og den suksessrike artisten fra Tromsø.

- Hvis Maria skal til England på platepromotering i fremtiden vil jeg gjerne være med jeg også. Det er helt klart en drøm for meg.

Men først skal kjæresteparet altså i ilden på hver sin scene på lørdag.

Se Marias opptredener i «Idol» her

 
Comments powered by Disqus

Charlotte Thorstvedt
C
Charlotte Thorstvedt
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
Linni Meister
B
Linni Meister
ned
opp
Åge Sten Nilsen
C
Åge Sten Nilsen
ned
opp
Lene Alexandra Øien
B
Lene Alexandra Øien
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
reklame