Tom Nordlie: – Jeg har ikke danset på 15 år
Innrømmer at han er på «bortebane» i «Skal vi danse».
Tidligere fotballtrener og nå fotballekspert på TV 2, Tom Nordlie, er klar for parketten i høstens «Skal vi danse».
Det er imidlertid en god stund siden han befant seg på dansegulvet sist.
– Jeg har ikke danset på 15 år, innrømmer Nordlie til «God kveld Norge».
Se mer av intervjuet med Tom Nordlie i videoklippet ovenfor.
– Lever bare én gang
Likevel tar 48-åringen utfordringen på strak arm når han i høst blir å se på direktesendt TV hver lørdag kveld.
– Det gjenstår å se hvordan det vil gå. Jeg er totalt på «bortebane», men man lever én gang og det å ta en utfordring på noe man ikke har peiling på i hele tatt, det tror jeg kan være gøy, sier Nordlie.
Hans partner blir 27 år gamle Nadya Khamitskaya som tidligere har lært fotballspiller Tor André Flo og Svein Østvik fra «Charterfeber» å te seg på dansegulvet.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
KLARE FOR DANS: Fotballtrener Tom Nordlie og hans dansepartner Nadya Khamitskaya. Foto: Bjørgli & Bergersen
– Utviklende for jobben min
Nordlie er kjent for sitt engasjement på fotballbanen og treningsfilosofien «kontrollert sinnsyk».
– Jeg tror dansingen kan være utviklende for jobben min som fotballtrener. Det blir artig å være utøver under en trener, det pleier å være motsatt, smiler han.
«Skal vi danse» har premiere på TV 2 lørdag 11. september.
Maria Haukaas Storeng, Håvard Lilleheie, Aylar Lie, Stig Henrik Hoff, Anne Marie Ottersen, Tommy Fredvang, Stine Buer, Einar Gelius, Andrine Flemmen, Cecilie Skog og Cato Zahl Pedersen er de andre kjendisene som skal delta i høstens sesong av det populære danseprogrammet.
Les også: Bli kjent med «Skal vi danse»-deltakerne
| Publisert | 11.08.2010 15.23 |
| Oppdatert | 11.08.2010 15.27 |










