NRK-FJES: Det skal være den tidligere NRK-programlederen Bjørnar Løberg som står bak låte «Let Maria stay». Dette bildet er fra youtube.com, der musikkvideoen er lagt ut.
NRK-FJES: Det skal være den tidligere NRK-programlederen Bjørnar Løberg som står bak låte «Let Maria stay». Dette bildet er fra youtube.com, der musikkvideoen er lagt ut.

Tidligere NRK- programleder provoserer med Maria Amelie- låt

«Let Maria stay» går som en farsott på internett.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Låta «Let Maria stay» går ut med uforbeholden støtte til Maria Amelie, som i disse dager kjemper for å bli i Norge.

Det har knyttet seg stor spenning rundt hvem som står bak den populære videoen, som i løpet av knappe to døgn har hatt over 13.000 klikk på Youtube.com.

NRK-profil

Etter hva «God kveld Norge» erfarer, er det den tidligere Barne TV-programlederen Bjørnar Løberg som står bak den fiktive bloggeren «Tommy» og låta «Let Maria stay».

Flere kilder nær Løberg bekrefter overfor «God kveld Norge» at Løberg står bak figuren «Tommy».

En rekke andre bloggere identifiserer også Løberg som mannen bak Tommy-skikkelsen.

– Dette innlegget er dedikert den beste bloggen noensinne, nemlig Tommylife. Jeg flirer av og til så mye at det gjør vondt i brystet, og en bedre skuespiller enn Bjørnar Løberg må man lete lenge etter, skriver bloggeren Marita.

Også bloggjenta Kristine Price skriver at det er Løberg som står bak Tommylife.

Fronter med eget fjes

I tillegg til dette bruker den tidligere programlederen sitt eget ansikt til å fronte blogge-Tommy, på siden tommylife.blogg.no

Løberg, som er kjent som «pling plong-Bjørnar» ønsker ikke å bekrefte til «God kveld Norge» at det er han som er «Tommy».

– Jeg har ingen kommentar til dette.

Stor støtte

Løberg er ikke den første fra NRK som viser sin støtte til Maria Amelie.

NRK-profilene Petter Nome og Hilde Hummelvoll har også kastet seg inn i kampen for å beholde Maria Amelie i Norge. De ledet blant annet en støttemarkering for Maria Amelie foran Justisdepartementet tidligere denne uken.

Tidligere Idol-dommer Tor Milde er en av få kjendiser som har gått ut og kritisert støtten til Maria Amelie.

– Det er helt riktig at hun blir sendt ut av landet, har han tidligere uttalt til «God kveld Norge».

På youtube.com ligger det flere kommentarer fra folk som lar seg provosere av musikkvideoen.

– Dette er det mest jævlige jeg har hørt, skriver en person, mens en annen har lagt inn en kommentar om at dette gjør ham flau over å være norsk.

 
Comments powered by Disqus
  

Dette selskapet ga oss
halv pris på gullet

Vi sjekket med alle selskapene som tar imot gull, ett skilte seg ut

Les også: Plutselig var Karins gull verdt 22 000 mer


Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
Camilla Malmquist Harket
D
Camilla Malmquist Harket
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Hedda Kise
C
Hedda Kise
ned
opp
Jørgen Festervoll
D
Jørgen Festervoll
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
reklame