To personer drept
i bussulykke
Nord-Troms: 27 personer er lettere skadet
– Selvfølgelig er det bevisst at man bruker kontakter.
Denne uken var selveste Arnold Schwarzenegger i Oslo for å holde foredrag på klimakonferansen Zero. Og som vanlig når det er snakk om miljø, er ekteparet Petter og Gunhild Stordalen på plass.
– Arnold er en ekte grønn actionhelt. Folk kjenner han kanskje best som «The Terminator», i California ble han kalt «The Governator», men norske medier har nå kalt han «The Climanator», sier Gunhild Stordalen til «God kveld Norge».
Ekteparet, som er svært miljøengasjerte er klar på at dette er en sak som må opp og frem. Gjerne ved bruk av anerkjente og internasjonale stjerner.
– Jeg tror det er spesielt viktig nå å få klima høyt opp på dagsordenen til media. Og da er det ikke bare Arnold Schwarznegger, men også andre. Om det er Bob Geldof eller Obama, så er det er viktig at de som forbilder adresserer spørsmålet og forteller hva vi kan gjøre, hvorfor vi må gjøre det og hvorfor vi ikke må vente, sier Petter Stordalen.
Stordalens Choice Hoteller, Statoil og Hydro skal ifølge Dagbladet ha betalt Schwarzenegger 3,5 millioner for å få ham til konferansen i Norge.
Les også: Stordalen festet med Schwarzenegger i natt: – Ville ikke gå da festen var slutt
Ekteparet Stordalen har et stort internasjonalt nettverk som består av flere av verdens mest innflytelsesrike menneske. Og de bruker gjerne nettverket til sine egne hjertesaker.
– Selvfølgelig er det bevisst at man bruker kontakter. Selvfølgelig er det bevisst at Gunhild jobber med å ha et nettverk internasjonalt. Nettopp for å få dem til å komme hit til Norge og sette fokus på det , sier Petter.
Les også: Petter Stordalen redder venn fra konkurs
Selv om paret er travelt opptatt på hver sint kant, får de likevel god til hverandre.
– Vi prøver å gjøre veldig mange ting sammen, sier Gunhild før Petter avbryter:
– Vi står opp tidlig om morgenen Gunhild.
For ekteparet tilbringer like gjerne tid sammen på konferanser som på romantiske ferie -eller hytteturer.
– Jeg synes det er mye mer spennende å være på klimakonferanse sammen med Gunhild, enn om jeg skulle ligget på en strand eller stått på ski. Jeg synes det er spennede, og jeg synes at jeg lærer noe. Og etter at jeg møtte Gunhild har jeg lært masse, sier Petter.
– Et liv med Gunhild eller aldri kjedelig, legger han til.
Les også: Petter Stordalen fikk naboklage etter kjendisfesten
| Publisert | 26.11.2011 16.16 |
| Oppdatert | 26.11.2011 16.16 |
Sjekk hva Mats (22) fant i pølsa fra Prior
Han trodde først det var en negl. Men Prior vet ikke hva det er.
Dette er bilene Volvo aldri laget
Vi feirer 85 års-jubileet med 10 godbiter vi aldri fikk.
Petter Pilgaard og Mari Haugersveen kom sammen i bryllup
Kun en drøy uke etter paret brøt forlovelsen.
Fine biler, sol og glade mennesker!
– Vi kunne ikke vært mer fornøyd, sier arrangøren om årets første Gatebil-treff. SE ALL...
Paradise-Ole brutalt slått ned på familieferie
Festen endte blodig på legevakten.
Prinsesse Diana: – Det er tre av oss i dette ekteskapet
Se Mette-Marits egne bilder fra fylkesturen
Saab 9-5: Blir dette et skikkelig kupp på bruktmarkedet?
Klar Eurovision-seier til Sverige!
BMW X5: Dette kan bli den nye SUV-kongen
08.55
Gullpalmen til Michael Haneke
Den østerrikske regissøren Michael Haneke innkasserte søndag sin andre gullpalme på tre å...
20.20
Her blir reporteren angrepet med barberskum
Man er visst aldri trygg i en baseball-garderobe.
20.15
Dette er bilene Volvo aldri laget
Vi feirer 85 års-jubileet med 10 godbiter vi aldri fikk.
17.25
Petter Pilgaard og Mari Haugersveen kom sammen i bryllup
Kun en drøy uke etter paret brøt forlovelsen.
17.24
Partyfikser Ronnie Ottem gifter seg og kjendisene er invitert
16.52
VW Golf VII GTI: Her skjuler det seg mye moro og kjøreglede
16.20
Fruktfatet blir aldri det samme etter dette
15.49
Kanye West frir til Kim Kardashian
