Legger seg flat etter nazi-tabbe
under Sønstebys begravelse
Bygning i Gamlebyen dekket av nazisymboler, samme dag som «Kjakan» ble bisatt
– Alle jeg møter tror jeg er 20 år.
Lisa Stokke (35) har de siste tre månedene bodd i Hollywood for å prøve seg som skuespiller i amerikanske filmer og TV-serier.
Målet hennes har vært å få jobber i en eller flere Hollywood-produksjoner.
DATTER: Lisa Stokke har blant annet med seg datteren Tallulah til Hollywood. Foto: Vegard B. Normann / God kveld Norge
– Jeg kjenner et konstant press. Jeg har problemer med å legge meg om kvelden, fordi jeg tenker på hvordan i all verden jeg skal få dette til, sier Lisa Stokke til «God kveld Norge».
Siden januar har NRK dokumentert hennes jobbjakt i Hollywood. Det hele skal vises i TV-serien «Lisa gikk til Hollywood».
Mens ektemannen Tim ble igjen hjemme i England, har Lisa tatt med seg den snart to år gamle datteren Tallulah og sønnen Jasper (6).
Lisas mamma Judith har også blitt med til California.
– Det er fantastisk å få være her. Ellers bor jeg jo i Oslo mens de bor i London. Så det at jeg får tre hele måneder sammen med dem er helt fantastisk, sier mamma Judith, som tar seg av barna mens Lisa jakter på Hollywood-drømmen.
Møtet med Hollywood har ikke vært helt enkelt for Lisa. I tillegg til at hun bare har tre måneder på seg til å slå igjennom i filmbyen.
Tromsø-jenta har blant annet fått beskjed om å sette Botox i ansiktet.
– Jeg fikk beskjed om at jeg burde ta Botox. Men det gjør jeg ikke! sier Lisa Stokke om samtalen hun hadde med en mektig Hollywood-sjef med ansvar for rollebesetningen i filmer og TV-serier.
– I et par dager etterpå ble jeg veldig sur, og jeg må innrømme at jeg synes det var fælt å høre det. Hva slags verden er det, hvor kvinner ikke skal ha uttrykk i fjeset? Hva er poenget? Jeg har ikke lyst til å bli en av de der bertene som er helt sånn her, sier Lisa og drar huden i ansiktet stramt til siden.
Lisa ønsker ikke å bli så opptatt av sitt ytre, at hun glemmer å jobbe med sin egen personlige utvikling.
– Jeg blir 35 år i mars og føler at jeg ser ut som en ung 35-åring. Alle jeg møter tror jeg er 20 år, så på en måte tar jeg det med en klype salt, sier hun og tenker på oppfordringen om å gjøre kosmetiske inngrep i ansiktet, sier Lisa Stokke til «God kveld Norge».
Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdager klokken 21.40
Se gratis videoer fra «God kveld Norge» på TV
2 Play
På Facebook? Følg
«God kveld Norge» her
| Publisert | 28.03.2010 10.10 |
| Oppdatert | 29.03.2010 15.09 |
Bygning i Gamlebyen dekket av nazisymboler, samme dag som «Kjakan» ble bisatt
Plutselig var Karins gull verdt 22.000 kr mer
Visste ikke GullAdam hva rent gull var sist de sjekket?
Sjekk denne nakenglippen i boligannonsen
Privatmegleren: – Det var en glipp.
BMW Gran Coupe M6: Joakim fisket fram mobilen da han så denne
Det ble en lunsjpause utenom det vanlige.
Cameron Diaz: – Brystene mine blir større og større
Cameron Diaz var langt fra sjenert da hun besøkte Graham Norton sitt studio.
– Det er vanskelig når man ikke vet så mye om sykdommen
Dramatisk sesongavslutning på «Hotel Cæsar».
Banankaka inneholder 49 ingredienser – men ikke banan
TV 2-programleder kaster klærne
Enorme prisforskjeller på byggevarer
Jenny McCarthy elsker å posere naken
Se hvordan de redder varebilen
15.07
Her er verdens sprøeste skilsmissehistorier
Sjenanse, svigermødre, papegøyesnakk og Beijing-OL er alle blant hovedgrunnene.
14.54
«Filmkameratene» legger seg flat etter nazi-tabbe
Bygning i Gamlebyen dekket av nazisymboler, samme dag som «Kjakan» ble bisatt.
14.38
Her svarer du på ukas filmkonkurranse!
Du kan vinne en Kollektivet-kopp.
14.26
Denne Vinni-parodien bør du ikke gå glipp av
Tilstår en rekke ugjerninger i ny låt.
13.39
Automatolje: Pass på så denne ikke går tom
12.58
Nå herjer båttyvene - slik sikrer du deg
12.36
Athena fra «Paradise Hotel»: – Jeg skulle veldig gjerne ha gjort ting annerledes
12.03
Mari Haugersveen med klar melding til TV 2-programleder
