«Rikingen» er ikke like rik mer...
IKKE LIKE RIK: Lars Ole «Rikingen» Johansen tjener mindre på utleie av heisekraner, og økte gjelden gjennom fjoråret. Her er han sammen med hans Camilla Fors. Foto: Glenn Svendsen © Glenn Svendsen

«Rikingen» er ikke like rik mer...

... men Lars Ole Johansen er fornøyd likevel.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Lars Ole Johansen er mest kjent som «Rikingen» på VGTV.

Men fjorårstallene fra hans selskap Oslo Liftutleie viser at Johansen ikke er like rik mer.

– Vi hadde noen store maskiner som var ute store deler av fjoråret på grunn av kontroll og vedlikehold, samtidig som finanskrisen rammet hele bygg- og anleggbransjen. Det tatt i betraktning er jeg fornøyd med resultatet, sier Johansen til Finansavisen.

God for millioner

Omsetningen til Oslo Liftutleie gikk fra 72,4 til 65, 9 millioner kroner. Resultatet før skatt kom på 4,7 millioner.

Gjelden til kredittinstitusjoner gikk fra 51 til 73 millioner kroner i fjor.

VG.no skriver at «Lars Ole er god for flere titalls millioner kroner, og han er ikke redd for å bruke dem.»

I regnskapet kommer det frem at Johansen tok ut 2,9 millioner kroner i lønn og annen godgjørelse i fjor, samt ytterligere én million kroner ble overført som konsernbidrag til Johansens private selskap.

Les også:
Blir rik på pornofilm
Blir rik på pornofilm

Datteren til Laurence Fishburne skal ha tjent 1,8 millioner kroner for pornofilmen hun spiller i.

 
Comments powered by Disqus
Slik er nye God kveld Norge:
Ukens horoskop
Vær
Tyr
Tvilling
Kreps
Løve
Jomfru
Vekt
Skorpion
Skytt
Steinbukk
Vannmann
Fisk
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Lene Alexandra Øien
B
Lene Alexandra Øien
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
Marian Saastad Ottesen
D
Marian Saastad Ottesen
ned
opp
Aylar Lie
B
Aylar Lie
ned
opp
Vinnie
B
Vinnie
ned
opp
Vår Staude
B
Vår Staude
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
reklame