To personer drept
i bussulykke
Nord-Troms: 27 personer er lettere skadet
Rebecca Loos og hennes norske kjæreste avslører at hun er gravid med en gutt.
«God kveld Norge»
møter Rebecca Loos for et eksklusivt intervju i vinterlandskapet på
Skarsnuten i Hemsedal.
SLAPPER AV: Rebecca Loos nyter sola og melkesjokoladen i vintervakre Hemsedal. © Tv 2 / Per Joar Holm
- Jeg gleder meg veldig til å stå på ski. Det er slik en vakker dag, smiler hun gjennom sine Ray Ban briller og ser opp på den skyfrie himmelen.
Les blogg: Rebecca og meg
31-åringen ble kjent verden over da hun for fem år siden fortalte om sitt forhold med den gifte fotballstjernen David Beckham.
Nyheten om at Rebecca har funnet kjærligheten igjen og venter barn med en nordmann, skaper igjen store overskrifter.
Graviditeten kom som en sjokk på henne.
- Jeg tror alle vet at det ikke var et planlagt svangerskap. Det første jeg tenkte var shit! Men så snakket vi sammen. Så fort du aksepterer tingene som de er, så viser de seg å være flott. Det var en velsignelse i forkledning. Det går an å finne lykken bak dører du ikke visste fantes, sier hun åpent.
Les også: - Forelsket meg på Gardermoen
Nordmannen Rebecca snakker om er den 35 år gamle norske legen, Sven Christjar
Skaiaa fra Mandal.
PÅ SKI: Gravide Rebecca Loos og hennes norske kjæreste Sven Christjar Skaiaa benytter enhver anledning til å stå på ski i bakkene i Hemsedal © TV 2 / Per Joar Holm
Paret møttes og falt for hverandre på Gardermoen i fjor sommer. Da hadde hun deltatt i den nederlandske kjendisversjonen av «71 grader nord».
Selv om Skaiaa hadde jobbet som lege under TV-produksjonen, hadde de ikke snakket sammen før de havnet sammen i sikkerhetskontrollen på flyplassen.
- Det var kjemien og tiltrekningen som fikk meg til å falle for ham. Da jeg dumpet borti ham på flyplassen og vi tok en kaffe sammen var jeg veldig nervøs. Veldig, veldig nervøs. Og jeg er normalt ganske avslappet og kontrollert i slike situasjoner, spesielt når det dreier seg om menn. Men med ham var jeg veldig nervøs, forteller hun til «God kveld Norge».
Les også: - Mamma kaller han bare «Big Viking»
- Jeg tror på skjebnen og tilfeldigheter, det er en mening med alt som skjer, sier hun og smiler.
- Alt skjedde veldig fort. Jeg tror det er en grunn til at Sven Christjar og jeg møttes. Dette er definitivt ikke bare en flørt. Vi kommer til å ha et fint liv sammen. Helt sikkert!
«God kveld Norge» er første norske medie Rebecca snakker med om sitt nye liv. Sammen med kjæresten Sven Christjar koser hun seg nå i bakkene i Hemsedal.
Rebecca snakker flytende spansk, fransk, engelsk og nederlandsk. Nå jobber hun med norskkunnskapene
- Jeg er norsk, sier hun med et stort smil, før hun fortsetter:
- Jeg elsker norskland, nei, Norge, ler gravide Rebecca.
- Vet du om dere får en gutt eller jente?
- Det er en gutt. Jeg kunne ikke vente med å få vite det.
Rebecca og Sven Christjar planlegger nå framtiden sammen. Han har permisjon fra sin jobb som fastlege i Hemsedal fram til 1. august. Etter mye reising den siste tiden ser Rebecca fram til rolige måneder i Vinternorge.
Fødselen planlegger de å gjennomføre i Norge.
- Den skjer mest sannsynlig her, for her kan jeg jo banne og sverte uten at folk forstår meg, smiler den blivende småbarnsmoren.
Livet med mediesky Sven Christjar Skaiaa står i sterk kontrast til Rebaccas liv i rampelyset. Etter Beckham-skandalen ble hun stjerne over natten, kastet klærne i Playboy og har vært med i sju reality-serier.
Hun forteller at den 35 år gamle nordmannen har gitt henne et nytt syn på livet.
- De siste fire-fem årene har jeg vært veldig uavhengig og gjort mine egne ting. Jeg kunne ikke tenke meg noe verre enn å våkne opp ved siden av den samme personen hver morgen og være bundet resten av livet. Men alt det er forandret. Det skjedde da jeg møtte Sven Christjar, sier hun til «God kveld Norge».
- Man bruker å si at en dag møter man den rette, og alt blir annerledes. Jeg trodde aldri det kom til å skje med meg, og definitivt ikke så raskt som det her. Nå kan jeg ikke tenke meg å være sammen med noen andre enn ham. Jeg kunne ikke tenke meg noe verre enn ikke å få våkne opp sammen med ham. Det er rart hvordan ting forandrer seg.
I alpinbakkene ved hjemme i Hemsedal storkoser den fem måneder gravide stjernen seg.
- Jeg har aldri hatt det så deilig som nå, sier hun og får en klump i halsen.
- Jeg kommer til å begynne gråte nå. Det er helt sant. Jeg hadde aldri forventet at dette skulle skje meg, så det er vidunderlig. Jeg nyter hvert sekund, smiler hun fornøyd.
Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdag kl. 22.10
Og på TV2 Zebra søndag kl. 21.35
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk ut «God kveld Norge»
| Publisert | 28.03.2009 18.53 |
| Oppdatert | 28.03.2009 19.11 |
Nord-Troms: 27 personer er lettere skadet
Sjekk hva Mats (22) fant i pølsa fra Prior
Han trodde først det var en negl. Men Prior vet ikke hva det er.
Dette er bilene Volvo aldri laget
Vi feirer 85 års-jubileet med 10 godbiter vi aldri fikk.
Petter Pilgaard og Mari Haugersveen kom sammen i bryllup
Kun en drøy uke etter paret brøt forlovelsen.
Fine biler, sol og glade mennesker!
– Vi kunne ikke vært mer fornøyd, sier arrangøren om årets første Gatebil-treff. SE ALL...
Paradise-Ole brutalt slått ned på familieferie
Festen endte blodig på legevakten.
Prinsesse Diana: – Det er tre av oss i dette ekteskapet
Se Mette-Marits egne bilder fra fylkesturen
Saab 9-5: Blir dette et skikkelig kupp på bruktmarkedet?
Klar Eurovision-seier til Sverige!
BMW X5: Dette kan bli den nye SUV-kongen
20.20
Her blir reporteren angrepet med barberskum
Man er visst aldri trygg i en baseball-garderobe.
20.15
Dette er bilene Volvo aldri laget
Vi feirer 85 års-jubileet med 10 godbiter vi aldri fikk.
17.25
Petter Pilgaard og Mari Haugersveen kom sammen i bryllup
Kun en drøy uke etter paret brøt forlovelsen.
17.24
Partyfikser Ronnie Ottem gifter seg og kjendisene er invitert
Det er duket for bryllupslunsj når partyfikser Ronnie Ottem og Eirik Vogsted Fjære gift...
16.52
VW Golf VII GTI: Her skjuler det seg mye moro og kjøreglede
16.20
Fruktfatet blir aldri det samme etter dette
15.49
Kanye West frir til Kim Kardashian
14.36
Sjekk hva Mats (22) fant i pølsa fra Prior
