Nordstoga hyller Sissel
– Hun ga meg selvtillit.
Odd Nordstoga er aktuell med sitt nye album «November» som allerede er i butikkhyllene.
Nå hyller han Sissel Kyrkjebø etter fjorårets juleplate-samarbeid, skriver VG.
Selvtillit
– Ja, det ga selvtillit å jobbe med Sissel, og den har jeg virkelig lyst å ta med meg videre. Jeg mener selvtilliten, kanskje til og med selvsikkerheten, er litt mangelvare i den norsk-på-norsk-skolen jeg holder på i, og nå har jeg lyst til å treffe enda bredere enn før, sier han til VG.
Nordstoga og Kyrkjebøs juleplate «Strålende jul» solgte utrolige 370 000 eksemplarer og tospannet turnerte til fulle hus i Norge og Sverige.
– Det som er så fantastisk med Sissel er hvor herlig jordnær og «vanlig» hun er. I det ene øyeblikket insisterer hun på at vi skal kose oss med en varm kopp sjokolade - i det neste går hun rett ut på scenen og synger som hun gjør. Jeg skulle ønske jeg var i besittelse av den roen der, sier han.
Biografi
Tidligere i høst lanserte forfatter Stig Nilsson den uautoriserte biografien «Sissel» som handler om Kyrkjebø. I boken retter han flere påstander mot henne.
– Det er min påstand at Sissel ikke ville bli stjerne. Hun kunne møte produsenter i USA som hun ikke likte øynene på. Så spylte hun lydspor som det hadde kostet millioner å fremskaffe ned i toalettet. For det er dyrt å produsere musikk der borte. Beslutninger kan bli svært kostbare, fortalte Nilsson til «God Kveld Norge» tidligere i år.
| Publisert | 04.10.2010 07.30 |
| Oppdatert | 16.11.2010 12.09 |










