Nils Vogt: – Jeg skjønner ikke at han tør

Roser sønnens innsats som stuntreporter.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Nils Vogt har gjort eventyrlig suksess både på teaterscenen og i TV-serier som «Mot i brøstet» og «Karl & Co».

Nå er den erfarne skuespilleren snart aktuell i forestillingen «Spin Doctor» på Oslo Nye Teater.

– Veldig gøy

Til «God kveld Norge» forteller Vogt at han er svært stolt av sønnen Øivind, som har utmerket seg som stuntreporter i humorprogrammet «Showman» på TV 2 Zebra.

– Jeg gleder meg stort over det, faktisk. Det er veldig gøy å se ham på TV-skjermen, sier Vogt i intervjuet med «God kveld Norge» du kan se mer av i videoklippet ovenfor.

TALENTFULL: Øivind Vogt (til høyre) er å se i «Showman» sammen med programleder og komiker Håvard Lilleheie. TALENTFULL: Øivind Vogt (til høyre) er å se i «Showman» sammen med programleder og komiker Håvard Lilleheie. Foto: TV 2 Øivind har vist seg å være et stort talent foran kamera. Som stuntreporter i «Showman» har han havnet i en rekke komiske situasjoner. I programmet har 23-åringen blant annet harselert med overvekt og hetset menn med ørepynt.

Blir ikke forlegen

Pappa Nils Vogt insisterer på at han ikke føler seg brydd av sønnens humor.

– Jeg bare gleder meg på hans vegne på alle måter. Når det gjelder disse stuntene, så skjønner jeg nesten ikke at han tør. Han kan kanskje bli bekymret for at jeg kan bli brydd, men det blir jeg ikke, smiler han.

Vogt er ennå ikke sikker på om sønnen kommer til å satse på en skuespillerkarriere, men er spent på hva fremtiden vil bringe.

– Han har en filmrolle på gang, men jeg er ikke helt sikker på hva slags yrke det blir til slutt. Men hvis han vil bli skuespiller, så er han velkommen til det.

Les også:
Mistet roller på grunn av «Karl»
Mistet roller på grunn av «Karl»

Og nå sjekker Nils Vogt inn på «Hotel Cæsar»

Tom Nordlie trekker seg fra «Skal vi danse»
Tom Nordlie trekker seg fra «Skal vi danse»

Svinger seg ikke på parketten likevel.

Her er Linn Skåbers nye drømmemann
Her er Linn Skåbers nye drømmemann

– Men han er litt streng...

- Åge Hareide liker parodien min
- Åge Hareide liker parodien min

Johan Øiestad imiterte og imponerte i «Norske Talenter». Se video.

«Luksusfellen»-Hallgeir: – Det provoserer meg
«Luksusfellen»-Hallgeir: – Det provoserer meg

Det koker over for sindige Hallgeir Kvadsheim.

 

Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Charlotte Thorstvedt
C
Charlotte Thorstvedt
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
Linni Meister
B
Linni Meister
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Marianne Aulie
C
Marianne Aulie
ned
opp
Åge Sten Nilsen
C
Åge Sten Nilsen
ned
opp
reklame