MGP-Didrik nekter å gjeste «Senkveld» med Alexander Rybak
KALD SKULDER: Didrik Solli-Tangen nekter å sitte i samme sofa som Alexander Rybak på «Senkveld». Rybak ga i sin tid Didrik hans første TV-opptreden på TV-aksjonen. Men mye har tydeligvis skjedd siden den gang mellom de tidligere skolekameratene.

MGP-Didrik nekter å gjeste «Senkveld» med Alexander Rybak

Trakk seg fra TV-show da han måtte sitte i samme sofa som fjorårets internasjonale vinner.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Årets norske Melodi Grand Prix-vinner Didrik Solli-Tangen har fått kritikk for svært restrektiv mediestrategi siden han meldte seg på sangkonkurransen.

Etter det «God kveld Norge» erfarer er strategien til apparatet rundt Didrik å ikke stille opp for medier som stiller spørsmål eller vinkler saker som kan oppfattes negativt for artisten.

Nekter felles «Senkveld»-intervju

Det hele topper seg nå med at Didrik først takket ja til å delta i «Senkveld» med Thomas Numme og Harald Rønneberg i forkant av den internasjonale finalen i Eurovision den 29. mai.

Men etter det «God kveld Norge» vet trakk Didrik seg brått da produksjonen ønsket ham som gjest sammen med fjorårets internasjonale vinner Alexander Rybak. Det bekrefter også TV 2s pressekontakt Bjarne Laastad.

– Jeg kan bekrefte at Didrik Solli-Tangen ikke ønsket å være gjest da Alexander Rybak også skulle gjeste programmet på samme tid. Didrik hadde sagt ja og det hadde vært avtalt en stund. Som gjest på «Senkveld» kan man ikke bestemme hvilke andre gjester programmet skal ha, sier presekontakt Laastad og legger til:

– Vi ville lage en best mulig Grand Prix-oppladning i sendingen vår, men vi fikk ikke anledning til det. Dermed valgte vi å heller invitere andre gjester.

Trakk seg på grunn av forandringer

Didriks manager Eivind Grøstad innrømmer at det er forandringer i opplegget rundt «Senkveld»-opptaket som gjorde at Solli-Tangen valgte å trekke seg.

– Vi hadde en avtale med «Senkveld» om hvordan opplegget skulle være. Så valgte de å endre opplegget dagen før opptak og da trakk vi oss, sier han til «God kveld Norge».

– Etter det vi vet var den eneste endringen at Alexander Rybak skulle inn i sendingen som gjest?

– Jeg vil ikke kommentere noe mer rundt denne saken og vil ikke gå inn på hvilke forandringer som ble gjort, sier Grøstad.

Isfront mellom MGP-vinnerne?

Det som ser ut som en offentlig isfront mellom de to Grand Prix-artistene kommer samme dag som VG refererer til et intervju Didrik Solli-TAngen har gjort med kvinnebladet Henne. Her sammenligner Didrik sin tidligere skolekamerat Alexander med medieklovnen Anna Anka.

– Jeg er veldig glad for at han gikk dette løpet før meg, for jeg har lært mye av alt han gjorde. Ikke det at alt han gjorde var galt, men han har gjort ting på sin måte. Akkurat som Anna Anka. Hvor mange synes ikke hun er vulgær og tett? Men hun kødder jo egentlig med hele verden, sier Didrik Solli-Tangen til magasinet Henne.

Til VG gir Solli-Tangen følgende kommentar:

- Jeg tror Anna Anka og Alexander Rybak vet godt hva de driver med og sier ting for å skape medieblest.

Vil ta avstand fra Rybak

Didrik Solli-Tangen har helt siden han ble med i MGP-sirkuset vært åpen om at Rybak har hjulpet han inn i varmen rundt nestor Per Sundnes.

Rybak har også hjulpet Solli-Tangen med å få hans første TV-opptreden - og at Rubak også var den første til å ta han imot på skolen Barrat-Due.

– Han synes raskt at jeg var et talent og var kjempeflink til å ta meg med i ulike sammenhenger. Blant annet ga han meg min første TV-opptreden; TV-aksjonen på NRK. Jeg har mye på takke Alexander Rybak for, sier Didrik til VG.

Men nå virker det altså ikke som om Didrik ønsker at de to skal bli assosiert med hverandre lenger.

Synes du det var riktig av Didrik å trekke seg? Si din mening i debattfeltet under!

Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdager klokken 21.40

Se gratis videoer fra «God kveld Norge» på TV 2 Play

På Facebook? Følg «God kveld Norge» her

Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)

Les også:
Didrik sammenlikner Alexander Rybak med Anna Anka
Didrik sammenlikner Alexander Rybak med Anna Anka

Norges Eurovision-håp, Didrik Solli-Tangen, sammenlikner Alexander Rybak med Anna Anka.

Dette skiltet får folk til å sperre opp øynene
Dette skiltet får folk til å sperre opp øynene

Rybaks manager: – Det kan være greit med Rybak-fri sone.

Nå har Rybak sluttet å date flere jenter samtidig
Nå har Rybak sluttet å date flere jenter samtidig

– Et kyss på kinnet og et klaps på rumpa er alltid koselig.

Nå skal Rybak ta hevn på Thodesen
Nå skal Rybak ta hevn på Thodesen

– Jeg har ikke fått sove på grunn av ham.

Sveriges MGP-vinner betatt av Alexander Rybak
Sveriges MGP-vinner betatt av Alexander Rybak

Svenskenes MGP-håp mener det kun finnes èn Alexander Rybak.

 
Comments powered by Disqus
  

I dag skal politiet forklare seg om
pågripelsen av Breivik

Les også: Alt om politiets aksjon på Utøya

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
Bjørn Rune Gjelsten
C
Bjørn Rune Gjelsten
ned
opp
Camilla Malmquist Harket
D
Camilla Malmquist Harket
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
reklame