Kurt droppet sønnens bursdag
Kurt Nilsen droppet sønnens bursdag for å stille opp for jordskjelv-ofrene i Haiti. Foto: Christian Thomassen

Kurt droppet sønnens bursdag

Det hadde han én stor grunn til.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Kurt Nilsen var en av mange artister som stod sammen for ofrene i Haiti i en stjernespekket konsert i Operaen søndag kveld.

Travel trebarnsfar

Kurt var en av mange artister som ryddet plass i kalenderen for å bidra til konserten. Som trebarnsfar et det travle dager for verdensidolet, men han sier det var verdt å droppe sønnens bursdag for dette.

- Jeg har ikke komponert egen sang som Ole Paus har gjort til i kveld, men er glad jeg kan bidra allikevel. Jeg har lite med tid som trebarnsfar, sier han til VG.

To sanger

Kurt fremførte to sanger under konserten på lik linje med gruppa A1, som kom rett fra «Melodi Grand Prix».

- Det ligger naturlig å hjelpe hvis man kan. Jeg ryddet derfor plass for å kunne delta på dette, sier Nilsen til VG.

Gråt

Det ble en følelsesladet konsert i Operaen søndag, og en av de som ble rørt var Nora Noor. Hun forteller til VG at hun ble så rørt av innslaget som ble vist før hun skulle opptre at hun begynte å gråte.

- Derfor var det vanskelig å synge. Jeg hadde en klump i halsen hele tiden, men kom meg igjennom det, sier hun til VG.

Skrev sang

Ole Paus ble kveldens helt etter å ha skrevet en egen sang til Haiti-ofrene. «Den snilleste timen» het sangen som ble avslutningsnummeret på konserten.

- Jeg ville at sangen skulle være mest mulig konkret. Man skal ikke låne av andres elendighet, sier den folkekjære artisten til VG.

God kveld Norge er tilbake på TV 2 30. januar klokken 21.40

På Facebook? Følg «God kveld Norge» her
På Twitter? Følg «God kveld Norge» her

Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»

Les også:
Donerer millioner av dollar til jordskjelvofre i Haiti
Donerer millioner av dollar til jordskjelvofre i Haiti

Hollywoodstjernene stiller opp for de jordskjelvrammede i Haiti

Brad og Angelina vil hjelpe Haiti
Brad og Angelina vil hjelpe Haiti

Brad Pitt og Angelina Jolie har kommet med en pressemelding hvor de opplyser at de vil hjelpe jordskjelv-ofrene på Haiti.

Wyclef trygler om hjelp til Haiti
Wyclef Jean trygler om hjelp til Haiti

Les bønnen hans her.

 
Comments powered by Disqus
  

I dag skal politiet forklare seg om
pågripelsen av Breivik

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
Bjørn Rune Gjelsten
C
Bjørn Rune Gjelsten
ned
opp
Erna Solberg
A
Erna Solberg
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
Hedda Kise
C
Hedda Kise
ned
opp
reklame