

Sissel Kyrkjebø

PERSONALIA
navn
Sissel Kyrkjebø
fødselsdato
24. juni 1969
fødested
Bergen
barn
Ingrid og Sarah
stilling
sanger
bosted
Oslo
Norges sangdiva.
Ingen artist har noen gang solgt flere plater enn Sissel i Norge, 600 000 eksemplarer av et julealbum sier sitt om hvordan Norge har trykket denne artisten til sitt hjerte. Sissel Kyrkjebø er et nasjonalt ikon.
Hun kan allerede se tilbake på en utrolig karriere. Hun har spilte sammen med den verdensberømte tenoren Plácido Domingo. I 1994 opptrådte Kyrkjebø under både åpnings- og avslutningsseremonien for vinter-OL på Lillehammer. Sopranen var også med på innspillingen av musikken til filmen «Titanic». Filmmusikken ble solgt i 24 millioner eksemplarer. Hun har spilt inn en låt med rapperen Warren G, som ble en stor suksess.
21. august 1993 ble hun gift med den danske artisten Eddie Skoller. Vielsen skjedde i Mariakirken i Bergen, og hele bryllupet ble omfattet med stor interesse av både norsk og dansk presse. Paret gikk fra hverandre i 2003. Hun er Ridder 1.klasse St. Olavs orden.
gjennombrudd
«Halvsju» på NRK i 1983
relaterte saker
Sissel Kyrkjebø opptrer på Stordalens «bonanza»
Sissel Kyrkjebø følte seg alene uten Odd Nordstoga
– Sissel Kyrkjebø spylte millioner ned i toalettet
Atle Antonsen sjarmerte Sissel Kyrkjebø
Sissel Kyrkjebø og Odd Nordstoga
Vi gjør stas på Odd Nordstoga og Sissel Kyrkjebø
Ny slager fra Nordstoga og Kyrkjebø
Peter Jöback: – Sissel har blitt en venn for livet
Møt Sissel Kyrkjebøs favorittdesigner
Stordalen-paret på festen: – Hvis man ikke krangler - så er det noe galt
Nordmenn gjør det stort hos amerikanske talkshow
Trine Rein: – Jeg ville ta mitt eget liv
Minneseremoni i dag : – Vi skal hedre ofrene og alle som sto på for å hjelpe
Her står de på samme scene for første gang
Folkekjære Eidsvåg savner seg selv blant de nominerte














