Prinsesse Märtha Louise

Prinsesse Märtha Louise

PERSONALIA
 
fødselsnavn
Prinsesse Märtha Louise
fødselsdato
22. september 1971
fødested
Oslo
sivilstatus
Gift
barn
Maud Angelica, Leah Isadora og Emma Tallulah
stilling
kongefamilien / forretningsmann/-kvinne

 

Prinsessen som snakker med engler

Datter av kong Harald og dronning Sonja og nummer fire i arverekken til den norske tronen. Gift med
Ari Mikael Behn i Nidarosdomen 24. mai 2002. Hun hadde tidligere tittelen Hennes Kongelige Høyhet, men ga offisielt avkall på tittelen den 1. februar 2002, som følge av at hun ønsket å være selvstendig næringsdrivende. Hennes nåværende tittel, og også fulle navn etter inngått ekteskap, er prinsesse Märtha Louise. Siden 2005 har fødselsdagen hennes ikke lenger vært offisiell flaggdag i Norge.

Hennes alternative livssyn der hun har frontet synet på at vi er omgitt av engler har skapt mye debatt.

«Jeg har alltid vært interessert i alternative behandlingsformer. Det har nok sin bakgrunn i at jeg helt fra en tidlig alder av har sett hvordan folk har det. Det vil si at jeg har kunnet ta inn stemninger hos mennesker jeg har møtt», skriver hun på sine nettsteder for den mye omtalte «Engleskolen».

«Det finnes engler, eller lysvesener, i alle religioner. Englene er krefter som er rundt oss bestandig, og som er en ressurs og en støtte i alle aspekter av tilværelsen. Vi i Astarte education gir deg muligheten til å komme i kontakt med dine egne engler og bruke dem i dagliglivet. På våre kurs kan du finne din indre sannhetskilde og gjenoppta din naturlige kontakt med englene og det guddommelige univers. Suksessen vil alltid avhenge av din egen tilnærming». Disse utsagnene har bidratt til en sterk debatt om hennes prinsessetittel.

Prinsessen er utdannet fysioterapeut og har også utdanning i rosenterapi. Hun startet «Prinsesse Märtha Louise kulturformidling» og har blant opptrådt som eventyrforteller for barn. Hun har også debutert som barnebokforfatter og har de siste årene jobbet mye med å formidle gamle folkeeventyr.

I september 2010 skapte Märtha stor oppmerksomhet i norske medier etter at hun i et intervju med Stavanger Aftenblad sa at hun kunne kommunisere med de døde.Dette vakte reaksjoner og ble blant annet kritisert for å være i strid med Den norske kirkes lære

Jeg husker særlig en gang jeg traff en fremmed dame da jeg var liten. Jeg gikk bort til henne og sa at hun ikke trengte å være lei seg for mannen sin, det går nok bra med dere. Damen fikk hakeslepp og lurte på hvem det var som hadde sagt dette til meg.

Prinsesse Märtha Louise om sine synske evner.


Comments powered by Disqus
Stem på Prinsesse Märtha Louise sin kjendis-status
ned
opp
 
 
Get Adobe Flash player
Charlotte Thorstvedt
C
Charlotte Thorstvedt
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
Marianne Aulie
C
Marianne Aulie
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Linni Meister
B
Linni Meister
ned
opp
Åge Sten Nilsen
C
Åge Sten Nilsen
ned
opp
reklame